Відстеження та контроль кожної одиниці продукції

У технологію виготовлення продукції буде додано маркування, як технологічна частина, що забезпечує простеження якості та кількості на всіх етапах виробництва та експлуатації виробу.

Для обговорення попередньої концепції рішення Колінчастий вал №1 (виберемо конкретну модель).

Колінчастий вал №1 — вибирається як основна продукція для опрацювання технічного завдання та оновлення технологічних карт, моделювання, вибору технологій, засобів, способів маркування, що забезпечують контроль та простежуваність мікропартій до однієї одиниці продукції.

У процесі опрацювання технології простеження якості та кількості буде визначено (технолог + економіст + постачальники рішень маркування) яку конкретно продукцію доцільно враховуватиме по 1 одиниці, яку у вигляді наборів (упаковок) або партій (для простеження якості партій).

Облік кількості та ваги (ваговий баланс) є невід'ємними характеристиками контролю якості виготовлення продукції.

У технологію виготовлення продукції буде додано маркування як технологічну частину, яка забезпечує простеження якості та кількості на всіх етапах виробництва та експлуатації виробу. Для виробів, що вже виготовляються, від завдання на виробництво, до списання та здачі в утилізацію у замовника. Для нових виробів від проектування маркування, що враховує вимоги, для простежуваності якості та кількості під час виробництва та експлуатації.

Економічний модуль — це оперативний розрахунок собівартості продукції, розрахунок залишків за місцями зберігання у грошовому вираженні (сировина, незавершене виробництво, готові вироби) додається тільки після того, як буде повністю налагоджений облік за фізичними величинами: штуки, вага, аналіз якості, облік технологічних операцій та робочий час (за співробітниками), відходи (або оперативний або розрахунковий за технологічними картами).

Маркування виробу — це комплекс рішень, що забезпечують простеження якості та кількості кожної одиниці продукції. Як такий «єдиної мітки» не існує.

Пророблення технології простеження якості кожної одиниці виконується на: Колінчастий вал №1 (виберемо конкретну модель). Після попереднього опрацювання, дослідної та промислової експлуатації повного циклу виробництва за однією моделлю будуть змінені технологічні карти для всіх інших видів продукції підприємства.

Маркування металу для автоматичної ідентифікації є досить складним технологічним завданням. Починаючи з того, що етикетки для маркування виготовляються з різних видів сировини та клейового шару. Види етикеток підбираються під відповідну поверхню та матеріал. Є спеціалізовані етикетки, наприклад, для маркування рифленого металу. Ця етикетка виготовляється з металізованого поліестеру В-486 з особливо агресивним адгезивом і для друку застосовується спеціальний рибон Brady R-4300. Так само для автоматизації ідентифікації виробів з металу застосовуються різні види прямого маркування DPM (від англ. Direct Part Marking & пряме маркування компонентів). Вона може бути ударна, лазерна, прокреслюванням, травленням, автоматична при формуванні (DISA Tag). 

Для автоматизації зчитування DPM маркування необхідно застосовувати спеціалізовані сканери, що може бути економічно невигідно. З цієї причини необхідно буде проаналізувати весь цикл виготовлення, щоб визначити, де можна обійтися недорогим маркуванням за допомогою етикеток і штрихових кодів, а де необхідно застосовувати пряме маркування або візуальне відновлення за номером.

Штрихові та QR коди

Застосування кількох технологій кодування для автоматичної ідентифікації дозволяє здешевити загальну вартість впровадження проекту автоматизації оперативного обліку, а також зменшити витрати на утримання системи.

Стаціонарні точки обліку та контролю мають сенс оснащувати сканерами для роботи з лінійними штриховими кодами. На місцях де необхідна мобільність та гнучкість, але немає особливих вимог до швидкості роботи, можна вести облік та контроль за QR кодами (для роботи з ними достатньо смартфона).

Quality assurance. Product Registration

Для більшості стаціонарних точок обліку краще використовувати лінійні штрих-коди. Це дозволяє дешево оснастити відразу багато робочих місць. На відео приклад обліку переміщення упаковок продукції зі складу до автомобіля. Номер кожної упаковки індивідуальний плюс враховується вага кожної пачки — підраховується кількість відвантажених одиниць та підсумовується вага.

Важливо! Дизайн етикетки має передбачати не лише штриховий код, а й звичайний текст із номером. Щоб можна було або ввести код руками (як інколи роблять касири в магазині), або відновити етикетку із програми.

На відео нижче показано маркування упаковок під час зважування. Це маркування виконується перед переміщенням продукції з виробництва складу. Загальна схема обліку така: в екструдер засипається сировина (через електронні ваги), наприклад 6 тонн гранул, і потім чекаємо з ділянки маркування дані про кількість та сумарну вагу всіх упаковок (за мінусом втрат та відходів). Штучно-ваговий контроль дозволяє зводити баланс за вагою: засипали 6 тонн гранул, отримали 5,5 тонни виробів у кількості 680 шт. упаковок. 

У разі лиття з металу, є складності з маркуванням виливків. Тут знадобиться технологічно-конструкторське опрацювання з технологій маркування, можливості вписати їх у технологічний процес, а також забезпечити економічні показники. Для можливості «відновлення» етикетки необхідно підібрати технологію нанесення індивідуального номера під час лиття.

Якщо на якійсь ділянці етикетка для зчитування сканером пошкоджується, її можна відновити, набравши цифровий код на клавіатурі або сенсорному екрані. Система фіксує «відновлення маркування» і ми можемо відстежувати виріб за штриховим кодом.

При механічній обробці на верстатах співробітник сканує етикетку перед встановленням у верстат і система йому автоматично формує етикетку після роботи. Фактично поки деталь обробляється на верстаті, в принтері вже надруковано етикетку для маркування після хутра. обробки. Таким чином, коли деталь переміщається між верстатами, ми плутаємо ланцюжок: хто, коли і скільки часу обробляв. ВТК повідомляє з яким результатом: ок, доопрацювання або шлюб.

Скануванням штрихових кодів враховуються не лише вироби, а й картки співробітників, документи (наряди, талони, техні картки), службові команди, тара. Це дозволяє спростити роботу і не використовувати для введення даних клавіатури сенсорні екрани, які в умовах виробництва недостатньо надійні. Відео демонструє, що робітник усі дані та команди вводить лише скануючим штрихових кодів, не натискаючи будь-яких кнопок.

Так само за допомогою терміналів збору даних вказуються місця зберігання, при необхідності з прив'язкою до зон та осередків зберігання. На відео показаний приклад контролю артикула виробу, партії, номера палети та осередку зберігання — де знаходиться палету (упаковка, тара) з продукцією.

Сканування формує дані для простеження всього ланцюжка виробництва, співробітників та робочих операцій під час виготовлення виробу. На підставі цих даних можна створити електронний паспорт: web-паспорт іделія.

Яку інформацію отримає користувач, перейшовши за посиланням, визначають права доступу до сайту (веб-порталу). Як варіант, можна використовувати дві адресації: для внутрішнього обліку та для замовника.

Індивідуальний заводський номер (серійний номер) дозволяє вирішити багато завдань

  1. Забезпечити простежуваність якості продукції або виробу від плану виробництва та завдання на випуск до роботи з рекламаціями, сервісним супроводом та повторним замовленням.
  2. Ефективно боротися з підробками (контрафактом). 
  3. Гарантувати шлях продукції від заводу виробника до точки продажу чи споживача, свого роду «блок-чейн».
  4. Збільшити продажі використовуючи акції, реєстрацію покупців на web-порталі, можливість отримувати зворотний зв'язок безпосередньо від споживача, наприклад, через форму зворотного зв'язку вбудованого в «підвал» сайту або сторінку зворотного зв'язку — Задати питання фахівцям компанії Vostok.

На етикетці продукції або упаковці наносяться чотири коди

  1. Код товару (товарний штриховий код) 490425620052 — звичайний облік та продаж.
  2. Номер партії — контроль якості партії 0195.
  3. Індивідуальний номер виробу 49042562005201950001 (типу як VIN-code автомобіля).
  4. QR-код (2D) для переходу на сторінку сайту web-паспорт виробу). 

Сторінка на web платформі Original Webrozum формується динамічно і автоматично тільки в момент коли запитується основна інформація:

  1. спільна історія для товару (шаблон);
  2. інформація про партію (вивантаження з обліку партії);
  3. інформацію про гарантію постачання (канал постачання — куди і як відправляли).

Ви можете спробувати змінити номер у посиланні, автоматично формуватиметься нова сторінка та відображатиметься відповідний номеру штриховий код

https://www.vostok .ua/qr/?49042562005201950001 або https://www.vostok.dp.ua/qr/?6868>

За таким же принципом можна змінювати тестові блоки, зображення, табличні дані тощо.

Quality assurance. Product Registration

Приклад підсумкової етикетки на відеореєстраторі.

 

 

 

Фінальне маркування виробу

Для захисту від виробів, забезпечення контролю каналу поставок кожен Колінчастий вал №1 (виберемо конкретну модель) крім безпосереднього серійного номера (механічне та лазерне маркування) отримує «мітку бренду» — наклейку, що містить RFID мітку (UHF та/або NFC — важливо, щоб розміри наклейки дозволяли розмістити одну або кілька міток), а також лінійний штриховий код виробу та QR код електронного паспорта виробу на порталі. Приклади:

АРМи — автоматизовані робочі місця можуть створюватися на базі:

  1. персональних комп'ютерів (звичайних, спеціалізованих або планшетів);
  2. терміналів збору даних;
  3. промислових контролерів з web-інтерфесом;
  4. звичайних смартфонів. 

Пристрої підбираються залежно від функціональності робочого місця, складності та кількості робочих операцій та даних обліку.

Структурна схема із застосуванням ПК.

АРМи на базі ПК застосовуються на тих ділянках, де співробітникам необхідно працювати з великою кількістю даних.

Приклад реалізації АРМ прийому та контролю вагової продукції, тари та ваги упаковки між виробничими цехами.

Приклад АРМ лаборант на ПК.

Якщо робітників та облікових операцій мало, тоді можливе застосування спеціалізованих промислових контролерів. Ці пристрої можуть працювати як автономні накопичувачі інформації. Обмін даними з ними здійснюється або за запитом з 1С (BAS ERP), або за командою оператора.

Робота мобільних терміналів була показана на відеоприкладах обліку за місцями зберігання та прийому продукції за допомогою кранових ваг. Важливо! Екран на мобільних пристроях невеликого розміру і це може бути суттєвим обмеженням для робочих місць, які потребують виведення великої кількості даних на екран.

Структурно схема оперативного обліку вибудовуватиметься на окремій базі даних. Це дозволяє знизити залежність від людського чинника як на виробництві, а й лише на рівні розробників і програмістів. Окрема «Бухгалтерська» база даних легко підтримується та оновлюється будь-якою профільною компанією. Окрема «Оперативна» база також може бути взята на обслуговування будь-яким програмістом, який має належну компетенцію.

Задати питання

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA