Автоматизація обліку у бібліотеці
Автоматизація обліку у бібліотеці
Використання нових інформаційних технологій і технічний прогрес у всіх сферах життя не залишили осторонь і бібліотеки. Бібліотеки у наш час стикаються з рядом проблем.
- Читачі довго стоять у черзі, щоб отримати необхідні книги або здати уже прочитані.
- Багато часу займає пошук книг, які знаходяться у глибині полиць.
- Тривалий час витрачається на інвентаризацію.
Основні моменти автоматизації бібліотеки.
Книзі привласнюється індивідуальний штрих-код, який записується у базі даних бібліотеки та зазначений за кожною конкретною одиницею. Етикетки зі штрих-кодом друкуються на принтері етикеток. Оскільки обсяг друку у бібліотеці не буде великим, можна придбати недорогий настільний принтер етикеток — купити настільний термотрансферний принтер етикеток.
На всіх книгах штрих-код.
При зчитуванні сканером штрих-коду інформація про книгу автоматично передається на ПК.
Це значно скорочує час книговидачі та обліку книг, що видаються.
Для читацького квитка друкується за допомогою принтера етикеток штрих-код, за допомогою якого можна буде потім ідентифікувати кожного відвідувача. Скануючи читацький квиток, можна переглянути історію відвідувань, які книги видавалися і чи всі повернуті вчасно.
Прискорити розміщення й пошук книг на полицях можна за допомогою маркування стелажів і полиць адресними етикетками. Щоб автоматизувати операції обліку та інвентаризації книг на адресних етикетках друкується штриховий код. Стелажі та полки маркуються поліпропіленовими етикетками.
Для автоматизації інвентаризації бібліотечного фонду необхідний термінал збору даних, а також свій унікальний штрих код для кожної книги. Далі справа техніки. Замість того, щоб заносити дані про кожну книгу у журнал, а потім порівнювати їх з інформацією, що міститься у комп'ютерній базі даних, співробітнику бібліотеки достатньо зчитати за допомогою терміналу збору даних штрих-коди всіх книг. Потім термінал збору даних підключається до комп'ютера, відбувається порівняння фактичної кількості книг з їх числом в базі даних. У підсумку, на друк можуть бути виведені результати інвентаризації, а також перелік не знайдених при інвентаризації книг.
Важливим при автоматизації бібліотеки є оновлення комп'ютерного парку і робочих місць співробітників бібліотеки і її користувачів, а також придбання ліцензійних програм.
Автоматизація бібліотек значно покращує якість роботи співробітників і збільшує швидкість обслуговування.
Свої запити та запитання надсилайте на електронну скриньку vostok@pkf.dp.ua, через форму зворотного зв'язку або телефонуйте (056) 720-90-37; (067) 384-69-83.