Облік утилізації ТПВ
Проблема вивезення, сортування та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) є досить складною та у багатьох країнах досі невирішеним глобальним завданням. Однією з підзадач при утилізації твердих побутових відходів є облік ТПВ.
Без організації нормального та повноцінного обліку про економічну доцільність проектів утилізації та перероблення ТПВ можна забути.
Проблеми у системі управління утилізації ТПВ
- Не існує точної та повної бази даних клієнтів і використовуваного обладнання (контейнерів для сміття).
- Немає можливості контролювати грошові потоки. Гроші часто сплачуються водіям машин для вивезення сміття.
- Немає можливості відстежити та проконтролювати процес вивезення сміття.
Щоб вирішити головну задачу обліку, необхідно розбити її на кілька підзадач
- Облік і контроль приймання ТПВ на полігоні.
- Облік і контроль приймання ТПВ у клієнтів — приватних осіб і організацій.
На полігоні важливо забезпечити облік привезеного вантажу на майданчик, а також контроль дотримання процедури приймання та оформлення ТПВ (безпровідне відеоспостереження).
Можливість контролювати повинна бути як на полігоні, так і віддалено, наприклад, з муніципального офісу.
Завдання обліку і контролю на полігоні вирішується за допомогою інтеграції систем: відеоспостереження, ідентифікації транспорту, автомобільних ваг та облікової програми (найчастіше — це облікова програма 1С).
Правильно сконфігурована та налаштована система дозволяє повноцінно вирішити завдання обліку та контролю утилізації ТПВ на полігоні.
При цьому, запобігається змова та утилізація лівих вантажів, вивіз з перевантаженням, приймання «чужих» автомобілів з ТПВ.
Облік ТПВ ведеться по тоннажу, а не по кузову. Зважування ТПВ не дозволить халтурити водіям, і тоді вони будуть вивозити все сміття. Гнучку облікову програму ми підстроюємо під кожного клієнта індивідуально.
У системі обліку ТПВ можуть використовуватися ваги будь-якого типу: від автомобільних до товарних.
Переваги автоматизованого обліку утилізації ТПВ
- Точна клієнтська база.
- Правдива база даних використовуваного обладнання.
- Контроль процесу вивезення та розвантаження сміття.
- Адаптована під кожного клієнта облікова програма.
При побудові системи досить просто оцінити економічний ефект і доцільність
- Автоматизація вагової дозволяє скоротити час на зважування та оформлення документів з 15 хвилин до 5 хвилин, що сприяє збільшенню пропускної спроможності пункту збору ТПВ до ... автомобілів на добу, обсягів утилізації та перероблення, відповідно, зростають доходи підприємства на ... грн на добу (місяць, рік).
- Запобігання змови охорони, вагаря та водія — не оформлений вантаж — від 2800 грн за автомобіль. Причому таких неоформлених вантажів і автомобілів може бути досить багато.
- Запобігання перевантаження або недовантаження — від 500 грн за одне зважування.
Завдання обліку та контролю приймання ТПВ у клієнтів вирішується за допомогою інтеграції в єдиний комплекс інших систем автоматизації обліку та контролю: GPS-навігації та RFID міток. Зазвичай, виходячи з досвіду закордонних компаній, це завдання вирішується на другому етапі автоматизації обліку ТПВ, тобто після того, як повноцінно запрацювала система обліку та контролю на полігоні.
За допомогою контролерів GPS-навігації та RFID міток можна відстежити як маршрути пересування транспортних засобів, так і з якими контейнерами проводилася робота. По всіх маршрутах і кожному контейнері можна створювати звіти за період.