Як розрахувати потужність стабілізатора напруги
Якщо ви маєте намір купити стабілізатор напруги, то вам необхідно розрахувати сумарну потужність техніки, яка буде підключатися до стабілізатора, та з'ясувати — якою буває напруга у мережі протягом доби. Важливим чинником при виборі стабілізатора є й кількість фаз, які необхідно стабілізувати.
Для правильної та ефективної роботи стабілізатора слід визначити та врахувати сумарну потужність всього обладнання, яке потребує одночасної стабілізації напруги.
Як рахувати потужність стабілізатора напруги
- Холодильник (номінальну потужність слід помножити на коефіцієнт 1,5).
- Кондиціонер (номінальну потужність множимо на 2).
- Інші електроприлади (номінальну потужність слід помножити на коефіцієнт 1,5).
Враховуємо пусковий струм! Всі електроприлади у момент включення містять пускові струми. Це означає, що, наприклад, холодильник або глибинний насос споживають у кілька разів більше, ніж у звичайному робочому режимі, електроенергії. Найкращий спосіб дізнатися повну потужність того чи іншого електроприладу — це збільшити споживану потужність, зафіксовану у паспорті, у три рази.
Наприклад, холодильник, згідно з техпаспортом, споживає 300 Вт, збільшуємо його потужність у три рази та отримуємо: холодильник у момент включення споживає 900 Вт. Цей показник необхідно знати, щоб уникнути перевантаження стабілізатора у момент включення пристрою. Для одного холодильника буде достатньо стабілізатора напруги Phantom VN600F. Якщо додати ще пару одиниць техніки, то тоді знадобиться стабілізатор потужністю від 5 кВт, наприклад, NORMA НСН-0222 5000.
До вибору стабілізатора напруги необхідно поставитися з відповідальністю!