- Восток - Дніпро
- Статті
- Глосарій
Глосарій
Blockchain
Bluetooth — виробнича специфікація бездротових персональних мереж.
CMOS-матриця — світлочутлива матриця, яка виконана на основі CMOS-технології. У цій технології використовуються польові транзистори з ізольованим затвором.
Код Data Matrix від фірми CiMatrix — це двомірний код, розроблений для розміщення великого обсягу інформації на обмеженій площі поверхні. Штрих-код Data Matrix може зберігати від одного до 500 символів.
DPM — Direct Part Marking — пряме маркування компонентів.
FPP (Full Packaged Product) — коробкова версія програмних продуктів компанії Майкрософт.
IP код — система кодифікації, що застосовується для позначення ступенів захисту, які забезпечуються оболонкою, від доступу до небезпечних частин, попадання зовнішніх твердих предметів, води, а також для надання додаткової інформації, пов'язаної з таким захистом. Це державний стандарт України «Ступені захисту, що забезпечуються оболонками. Код IP». Degrees of protection provided by enclosures — IP Code.
ONVIF — галузевий стандарт, який визначає протоколи взаємодії таких пристроїв як IP-камери, енкодери, відеореєстратори та системи керування відеоспостереженням.
PoE (Power over Ethernet) — технологія передачі електроживлення віддаленому пристрою по стандартній витій парі у локальній комп'ютерній мережі.
PS/2 — роз'єм, який застосовується для підключення клавіатури та миші.
QR-код — це двомірний 2D штриховий код. QR — скорочення від quick response, що означає «швидкий відгук».
Radio Frequency Identification - радіочастотна ідентифікація.
Відеодетектор SIMT — це найпотужніший детектор руху з функцією трасування об'єктів.
USB — скорочення від англ. Universal Serial Bus — «універсальна послідовна шина». Вимовляється «ю-ес-бі».
Wi-Fi (англ. Wireless Fidelity — «бездротова точність») — стандарт на обладнання Wireless LAN.
Бонус (лат. bonus) — премія.
Бухгалтер — це фахівець у сфері бухгалтерії, тобто бухгалтерського обліку.
Висічні пластини — це спеціальні ножі, призначені для просічки першого паперового шару самоклейного матеріалу.
Відеоспостереження — процес, здійснюваний з застосуванням технічних рішень, призначених для візуального контролю за охоронними територіями або територіями, які спостерігаються, об'єктами, суб'єктами або предметами. Зазвичай система відеоспостереження складається з камер, пристроїв обробки відеосигналів, відображення відеоінформації, запису та зберігання отриманої відеоінформації.
Гідростатичне зважування для визначення щільності зразка.
Диспетчеризація — це централізація контролю та керування виробничими та іншими процесами за допомогою технічних засобів зв'язку, сигналізації, телемеханіки та автоматики.
Дисконт, від англ. Discount — знижка з ціни товару, цінного паперу або курсу валюти.
Дисконтна система — сукупність адміністративних, організаційних заходів, а також програмних та апаратних засобів, що дозволяють організувати надання знижок покупцеві.
Диспенсер також називається відокремлювач етикетки.
Етикеточний принтер — принтер для друкування етикеток — принтер етикеток.
Етикет-принтеры — принтери для друкування етикеток і стікеров. Розділяються на стрічкові, принтери етикеток, спеціалізовані принтери етикеток.
Етикет-пістолет — це пристрій для ручного маркування товарів та подальшого нанесення етикеток на товар. Він відрізняється простотою та зручністю набору інформації. За допомогою етикет-пістолета можна легко нанести цифро-літерну інформацію: дату, ціну, номер партії, код товару, код групи, артикул та ін. Друк здійснюється за допомогою відбитка інформації на етикетках.
Етикет стрічка — витратний матеріал для етикет-пістолетів — самоклейні етикетки у роликах. Застосовується в етикет-пістолетах для нанесення дати, часу, ціни або інших параметрів у магазинах та супермаркетах.
Знижка — сума, на яку знижується продажна ціна товару, реалізованого покупцеві.
Карат — одиниця виміру, яка застосовується у ювелірній справі.
Контент (від англ. Content — зміст). Під «Контентом» у широкому сенсі розуміють власне наповнення сайту — це інформаційні матеріали та розміщені на сайті файли для завантаження.
Під терміном «Контрольно-касовий апарат» розуміють: сукупність механізмів (механічних, електричних, електронних) в єдиному закінченому конструктивному виконанні, які виконують функції контролю та фіксування операцій з продажу товарів та надання послуг.
КСЕФ — контрольна стрічка в електронній формі.
Логістична одиниця — Logistic unit (LU) — товар будь-якого складу, встановлений для транспортування і/або зберігання, який потребує керування через ланцюжок постачання.
Ломбард — кредитна установа, яка видає позики під заставу рухомого майна.
Лічильник банкнот — це пристрій, призначений для швидкого підрахунку великої кількості готівкових паперових грошей. Його відносять до категорії банківського обладнання.
Мобільні комп'ютери — під цю категорію потрапляє великий асортимент мобільних пристроїв для бізнесу та повсякденного застосування.
Моніторинг — від англійського Monitoring — система постійних спостережень, оцінки та прогнозу змін стану будь-якого технічного, природного, соціального та інших об'єктів.
Наклейка — широко застосовуваний вид поліграфічної продукції на самоклейній основі.
Ньютон (позначення: Н) — одиниця вимірювання сили у СІ.
Операційна система — цим терміном називають єдиний комплекс взаємопов'язаних системних програм. Основне призначення операційної системи — організовувати взаємодію користувача з комп'ютером і виконання всіх інших програм.
Пенівейт (англ. Pennyweight — вага пенні).
Пластикова карта з магнітною смугою. На магнітній смузі розташовані три доріжки, на які й проводиться запис інформації. Зазвичай використовується одна доріжка — друга. У деяких випадках, наприклад, при створенні платіжних банківських карт, доводиться залучити всі три доріжки. На магнітну смугу можна записувати виключно латинські літери, спроба записати кириличні символи викличе помилку.
Пластикова карта — під загальною назвою мається на увазі пластикова пластина стандартних розмірів 54x86x0,76 мм, виготовлена зі спеціальної, стійкої до механічних та термічних дій, пластмаси. Пластикові карти розрізняються за типом, технології випуску, призначенням, функціональним та технічним характеристикам. Для нанесення інформації та ламінування використовуються принтери для друку на пластикових картах.
Препринт — це заздалегідь нанесене зображення на етикетку. Препринт наноситься типографським способом друкування (флексодрук або офсетний друку) — це забезпечує високу якість друкування.
Принтери етикеток — спеціалізовані принтери, призначені для друку інформації на етикетках, які надалі наносяться на товар або пакування для маркування.
Процес — від латинського Processus — течія, хід. Сукупність послідовних дій, спрямованих на досягнення певного результату. Є інші значення цього слова.
Термін «Промислові ваги» — це широке поняття. Під цим терміном мають на увазі ваги для промислових та виробничих підприємств.
Прямий термодрук — друкування на спеціальних матеріалах за допомогою термоголовки. Під дією температури термоматеріали змінюють структуру та колір.
Пуансон або пунсон (фр. Poinçon) — одна з основних деталей інструменту, що використовується при маркуванні металу.
Ріббон — це спеціальна фарбуюча стрічка, яка застосовується при друкуванні етикеток за допомогою термотрансферних принтерів. Друкування (перенесення фарбувального шару ріббона) відбувається під дією нагріву.
Самоклейні етикетки — етикетки з клейовим шаром. Виробляються у вигляді рулонів або аркушів.
Сканер штрих-коду — це пристрій, який зчитує штриховий код, нанесений на упакування або товар, та передає зчитану інформацію у персональний комп'ютер, ноутбук, касовий апарат, POS-термінал або спеціалізоване обладнання.
Слябами називають камені різних порід, призначені для подальшої обробки. Вони широко застосовуються у промисловості та на виробництві.
Термоетикетка — це етикетка з папіру, що складається з декількох шарів: термохімічний (носій інформації), при нагріванні темніє, що й забезпечує проявлення інформації; середній шар — звичайний папір, під ним знаходиться клейова основа, завдяки чому термоетикетку можна приклеїти до різних поверхонь; підкладка — основа, завдяки їй термоетикетку можна легко відокремити.
Термотрансферні принтери штрих-кодів дозволяють друкувати на етикетці простій або самоклейній, картоні, плівках: поліпропілен, поліетилен, на текстильних стрічках: нейлон, сатин, поліестер. Надрукувати можна будь-яке зображення: текст, штрих-код або графічне зображення.
Термотрансферний друк здійснюється перенесенням барвника зі спеціальної фарбувальної стрічки — ріббона на матеріал (етикетка, стрічка, бірка, ярлик) при миттєвому точковому нагріванні ріббона термоголовкою у місці зіткнення з матеріалом основи.
Друкуюча термоголовка застосовується у принтерах етикеток для прямого термодруку або термотрансферного друку.
Термоетикетка до чекодрукуючих ваг — етикетка з термохімічним шаром з розмірами та намотуванням, спеціально призначеними для вагів з термопринтерами для друкування етикеток.
Унція використовується при торгівлі дорогоцінними металами.
Фунт (від латинського pondus — вага, гиря) — одиниця вимірювання маси та ваги.
Під терміном «фіскальний принтер» мають на увазі спеціальний апарат — електронний контрольно-касовий реєстратор.
Чековий принтер — це спеціальний принтер, призначений для друкування чеків чи білетів. Чекові принтери поділяються на термопринтери та матричні чекові принтери. Своє застосування чековий принтер находить у складі платіжних систем, касових місць, POS-систем, у платіжних системах готелів, ресторанів та кафе.
Шаблонна етикетка — це етикетка з препринтом для товарів однієї торгової марки, групи товарів. Друкується великим тиражем, що забезпечує низьку собівартість заготівлі. Інформація про конкретний товар друкується за допомогою принтера етикеток.
Штрих-код, повна назва штриховий код — це найпоширеніша технологія цифрової ідентифікації.
Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Метод флексодрук — застосовується для друку на рулонних носіях. Флексодрук виконується на спеціальному обладнанні nf дозволяє друкувати на різних матеріалах: поліетилен, целофан, обгортковий та вощений папір, пергамент, самоклейні матеріали: папір, термопапір, поліпропілен, картон.
Інвентаризація — це основний спосіб фактичного контролю за збереженням майнових цінностей та коштів: перевірка наявності майна та стану фінансових зобов'язань на певну дату шляхом звірення фактичних даних з даними обліку.
Інформація (від латинського Informatio) — інформування, просвіта, роз'яснення, викладення.