Blockchain
Блокчейн — збудований за певними правилами безперервний послідовний ланцюжок блоків (зв'язковий список), що містять будь-яку інформацію (англ. Blockchain або block chain = ланцюг із блоків).
Вперше термін Blockchain з'явився як назва розподіленої бази даних реалізованої в системі "Біткойн», через що блокчейн часто пов'язують з реєстром транзакцій у різних криптовалютах. При цьому технологія ланцюжка блоків може бути поширена будь-які взаємопов'язані інформаційні блоки. Взаємозв'язок між блоками забезпечується як нумерацією, а й тим, кожен блок містить свою власну хеш-суму і хеш-суму попереднього блоку (контрольна сума). Зміна будь-якої інформації в блоці змінить контрольну суму. Щоб відповідати правилам побудови ланцюжка, зміни хеш-суми потрібно буде записати до наступного блоку, що викличе зміни вже його власної хеш-суми. При цьому попередні блоки не торкаються. Якщо змінний блок останній у ланцюжку, то внесення змін може вимагати істотних зусиль. Але якщо після змінного блоку вже сформовано продовження ланцюжка блоків, то зміна може виявитися дуже трудомістким процесом, оскільки інформаційні блоки можуть перебувати в різних базах даних, на різних комп'ютерах та носіях інформації.
В даний час технологія блокчейн активно розвивається та знаходить застосування в таких галузях як кібербезпека, контроль фінансових операцій, ідентифікація користувачів, простеження виробництва, захист продукції та брендів від підробок. Для виробників продукції технологія Блокчейна надає можливості контролювати цілісність даних від закупівлі сировини до постачання готової продукції покупцю та надання гарантій та обслуговування.