CMOS-матриця

CMOS-матриця — світлочутлива матриця, яка виконана на основі CMOS-технології. У цій технології використовуються польові транзистори з ізольованим затвором.

Структура CMOS-матриці

Основна перевага CMOS технології — низьке енергоспоживання у статичному стані, що дозволяє застосовувати такі матриці у складі енергонезалежних пристроїв, наприклад, у датчиках руху та системах спостереження, що знаходяться більшу частину часу у режимі «сну» або «очікування події». Також важливою перевагою CMOS (КМОП) матриці є єдність технології виробництва самої матриці з іншими цифровими елементами апаратури. Технологія CMOS дозволяє об'єднати на одному кристалі аналогову, цифрову та процесорну частину. КМОП-технологія, яка є у першу чергу процесорною технологією, має на увазі не тільки «захоплення» світла, але й процес перетворення, обробки, очищення сигналів не тільки власне захоплених, а й сторонніх компонентів РЕА), що послужило основою для мініатюризації камер для самого різного обладнання та зниження їх вартості з огляду на відмову від додаткових процесорних мікросхем.

CMOS-матриця

За допомогою механізму довільного доступу можна виконувати зчитування обраних груп пікселів. Дана операція отримала назву кадрованого зчитування (англ. Windowing readout). Кадрування дозволяє зменшити розмір захопленого зображення та потенційно збільшити швидкість зчитування у порівнянні з CCD-сенсорами, оскільки в останніх для подальшої обробки необхідно вивантажити всю інформацію. У CMOS-матрицях є можливість застосовувати одну й ту ж матрицю у принципово різних режимах. Зокрема, швидко зчитуючи тільки малу частину пікселів, можна забезпечити якісний режим живого перегляду зображення на вбудованому в апарат екрані з відносно малим числом пікселів. Можна просканувати тільки частина кадру та застосувати її для демонстрації на весь екран. Тим самим отримати можливість якісного ручного фокусування.

CMOS-матриця

Удосконалення технології CMOS, призвело до значного поліпшення основних параметрів матриці CMOS. У даний час фахівці вважають CMOS-матрицю перспективнішою, ніж CCD.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA