Термоголовка друкуюча
Термоголовка складається з великої кількості точкових нагрівальних елементів, які передають теплову енергію термопапіру або на ріббону. Нагрівальні елементи розташовуються лінійно вздовж термоголовки з кроком, який визначає роздільну здатність друку. При друкуванні електроніка принтера вмикає та вимикає кожен з нагрівальних елементів, які впливають на термопапір або ріббон (фарбувальну стрічку), що переміщується відносно термоголовки з постійною швидкістю.
Точковий нагрів створює кінцеве зображення: текст, графіку, штрихові коди. Друкуюча термоголовка застосовується у принтерах для прямого термодруку або термотрансферного друку.
Якщо на готових відбитках з'явилися вертикальні білі або чорні смуги — необхідно замінити друкуючу головку. Вийти з ладу друкуюча термоголовка може через механічний знос, у результаті перегріву, статичного пробою. Необхідно враховувати, що при прямому термодруку механічний знос відбувається значно швидше, ніж при друку з допомогою ріббону методом термотрансферного друку. Оскільки друкуюча головка є витратним матеріалом — необхідно враховувати її вартість при розрахунку собівартості друку етикеток або бірок.
У кожної термоголовки є свій ресурс, зазвичай вимірюваний у кілометрах надрукованого матеріалу (ріббона або стрічки етикеток). Для промислових принтерів етикеток ресурс термоголовки у кілька разів більше, ніж у настільних принтерів етикеток.
Зверніть увагу! У термотрансферних принтерах використовуються два типи друкуючих головок: Flat Head — пласка термоголовка та Corner and Near Edge — кутова термоголовка. Для кожного з цих типів термоголовок розроблені свої типи ріббонів (фарбувальні стрічки) — ці ріббони не взаємозамінні! Тому, перш ніж купити ріббон, необхідно з'ясувати, який тип термоголовки використовується у принтері.