Комутатор для локальної мережі
Мережевий комутатор Switch (від англ. Switch — перемикач) — пристрій, призначений для з'єднання декількох вузлів комп'ютерної мережі у межах одного або декількох сегментів мережі. А якщо простіше, то комутатор служить для об'єднання декількох комп'ютерів в одну мережу.
Основна відмінність комутаторів між собою полягає кількістю портів (5, 8, 16, 24 ...) та пропускною спроможністю 10/100 або 10/100/1000 Мбіт/сек. Якщо потрібно під'єднати Інтернет на кілька комп'ютерів, то використовувати комутатор не можна, тому що доведеться для кожного комп'ютера укладати свій договір з провайдером. У цьому випадку застосовується маршрутизатор. Якщо роз'ємів комутатора недостатньо для підключення комп'ютерів, можна з'єднати між собою кілька комутаторів.
Комутатори серії DGS-3620 надають широкий набір функцій безпеки, включаючи багаторівневі L2/L3 /L4 списки контролю доступу та аутентифікацію користувачів 802.1x через сервери TACACS+ та RADIUS. Для захисту комутаторів від шкідливого трафіку, викликаного активністю вірусів/хробаків, комутатори серії DGS-3620 надають функцію Safeguard Engine, яка забезпечує безпеку, надійність та доступність мережі.
Комутатори поділяються на керовані та некеровані (найбільш прості). Більш складні комутатори дозволяють керувати комутацією на канальному та мережевому рівні моделі OSI. Зазвичай їх називають відповідно, наприклад, Level 2 Switch або просто, скорочено L2.
Керування комутатором може здійснюватися за допомогою протоколу Web-інтерфейсу, SNMP, RMON (протокол, розроблений Cisco) та ін. Багато керованих комутаторів дозволяють виконувати додаткові функції: VLAN, QoS, агрегування, віддзеркалення.
Складні комутатори можна поєднувати в один логічний пристрій — стек, з метою збільшення числа портів (наприклад, можна об'єднати 4 комутатори з 24 портами та отримати логічний комутатор з 96 портами).
Комутатори з PoE (підтримують живлення, пристроїв, що підключаються) застосовуються для побудови повністю цифрових систем відеоспостереження — наприклад — TRASSIR QuattroStation Pro. Підключення IP відеокамер з живленням по PoE спрощує побудову системи — зменшується кількість дротів, блоків живлення та роз'ємів. Необхідно звертати увагу на споживану відеокамерами потужність, для деяких видів може знадобиться інжектор PoE або встановлення блоку живлення та прокладання кабелю живлення, наприклад, для керованих відеокамер.