Як вибрати РРО

З 1.01.2015 р. набув чинності Закон України № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України про податкову реформу» від 28.12.2014 р.

Зміни та нові правила поширюються на:

Тільки ті підприємці, які здійснюють діяльність на ринках або торгують з пересувних точок продажів можуть працювати без РРО. Для купівлі та початку використання РРО у законі визначені часові рамки: підприємці III групи зобов'язані використовувати РРО не пізніше 1 липня 2015 року, а підприємці II групи — не пізніше 1 січня 2016 року. Для тих підприємців, які придбали та почали використовувати РРО у фіскальному режимі (провели реєстрацію РРО у податковій, опломбували, фіскалізували та уклали договір на обслуговування зі спеціалізованим центром сервісного обслуговування (ЦСО)) до 30 червня 2015 року. У законі передбачено заохочення — мораторій на перевірку правильності використання РРО та ведення книги обліку розрахункових операцій — до 1 січня 2017 року.

Реєстратор розрахункових операцій

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — апарат з фіскальними функціями. Призначений він для реєстрації розрахункових операцій при продажі товарів або наданні послуг, операцій купівлі-продажі іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів та наданих послуг.

Під фіскальними функціями слід розуміти можливість РРО забезпечувати одноразове занесення, тривале зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування та неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або у безготівковій формі, або про обсяг операцій купівлі-продажі іноземної валюти.

Види реєстраторів розрахункових операцій

 

 

Згідно з прийнятими до Закону змінам, РРО, введені в експлуатацію до 1 січня 2015 року, з паперовою контрольною стрічкою та не забезпечуючи почекове відправлення даних до фіскальної служби, повинні бути замінені на РРО з електронною контрольною стрічкою та з почековою передачею інформації до 1 січня 2016 року. Таким чином, вже у цьому році багато підприємців, раніше ніяк не пов'язаних з використанням фіскальної техніки, повинні будуть зробити вибір — касовий апарат або фіскальний реєстратор — та купити РРО.

При виборі марки та моделі РРО необхідно звертати увагу на сучасність апарату (насамперед — наявність контрольної стрічки в електронній формі), на обсяги пам'яті апарату (кількість найменувань товарів, користувачів, податкових груп), на термін гарантованого використання апарату (визначається передусім кількістю денних звітів, які дозволяє зробити фіскальна пам'ять апарату). Наприклад, для касового апарату MINI-T400МЕ кількість записів у фіскальну пам'ять становить 2559, що забезпечує термін експлуатації апарату до 7 років. MINI-T 400МЕ оснащений вбудованим GSM/GPRS-модемом. Модем забезпечує передачу звітної інформації на сервер Міністерства доходів та зборів України.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA