Вибираємо і купуємо принтер етикеток
При виборі принтера етикеток, як правило, виникають питання про технічні характеристики. Крім того, важливим чинником при виборі принтера є його виробник. Від того — якого виробника принтерів ви виберете — залежить багато чого: якість обладнання, гарантійне обслуговування, наявність запасних запчастин до нього.
Часті питання при купівлі принтера
— Після якої кількості надрукованих етикеток на настільному/напівпромисловому принтері починає погіршуватися якість друку?
— У кожному принтері передбачено певний ресурс термоголови та рекомендована кількість етикеток для друку на день. У настільних — він становить 20-40 км (залежно від моделі принтера), у напівпромислових — 30-50 км. При друку на термотрансферному принтері за допомогою ріббона — ресурс головки незначно збільшується.
Приклад розрахунку ресурсу друку термоголови. Термоетикетка — 3х2 см. Довжина етикетки — 2,3 см (з зазором між етикетками), множимо це число на кількість етикеток у рулоні, наприклад, на 1000. Отримуємо 2300 см. Значить, термоголовка надрукувала 23 м етикеток. Тепер лічимо — наскільки нам вистачить однієї термоголовки. Ресурс термоголови — 20 км, надрукувати один рулон — 0,023 км. У підсумку одна термоголова нам послужить для друку 869 рулонів етикетки розміром 3х2 см.
— Де ремонтувати принтер етикеток?
— Принтер етикеток необхідно ремонтувати у спеціалізованому сервісному центрі. У розпорядженні нашої компанії такий є. Крім цього, необхідно здійснювати технічне обслуговування принтера.
— Підтримка друку 1D/2D кодів?
— Всі принтера можуть надрукувати 1D/2D код. Принтер етикеток підключається як звичайний офісний принтер. Програмне забезпечення, що постачається у комплекті з принтером, забезпечує друк кодів 1D/2D.
— На яких матеріалах може друкувати принтер етикеток?
— Принтери етикеток можуть друкувати на самих різних матеріалах: на папері, картоні, плівці, текстильних стрічках. У принципі, термотрансферні принтери етикеток можуть друкувати на будь-якому матеріалі, який можна змотати у рулон або скласти певним чином.
Зліва направо: бірка-петелька (1), бірка-кілочок (2), етикетка поліпропіленова (3), бірка маркувальна (4), бірка для ювелірних виробів (5), етикетка паперова (6), пломбувальна етикетка (7), текстильна стрічка (8).
Витратні матеріали для принтерів етикетки представлені у розділі «Етикетка».
— Чи є пряма подача матеріалу на друкуючу головку (тобто чи є на задній панелі принтера проріз, через який подається стрічка/бірка/етикетка)?
— У всіх принтерах на задній панелі передбачений проріз (отвір), призначений для подачі етикеток.
— Чи є в принтері функція обрізувача?
— Обрізувач ставиться опційно, докуповується за бажанням замовника.
— Способи підключення (USB, RS 232)?
— У всіх сучасних принтерах етикеток передбачені порти USB та RS 232. У промислових, не у всіх, є USB, зате практично у всіх Ethernet, тоді як у настільних Ethernet — це додаткова опція.
— Наявність витратних матеріалів, максимальні розміри (намотування) ріббона?
— Витратні матеріали поставляються під замовлення, але найпопулярніші розміри етикеток та ріббонів завжди є на складі у достатній кількості. Ціни залежать від типу та тиражу.
Максимальне намотування ріббона для настільних принтерів — до 300 м, для промислових — 450 м та 600 м.
— Які можна дати рекомендації при виборі принтера для друку 3000-5000 етикеток на добу?
— Для друку 3000-5000 етикеток на добу рекомендуються принтери TSC ТТР-247, TSC TTP-244 Plus і Godex G500.