RFID у бізнесі

Технологію RFID (ідентифікація радіочастоти) можна використовувати практично у будь-якому бізнесі для збільшення прибутку та підвищення ефективності роботи. Найпоширеніші на сьогодні способи використання RFID.

Перевагою цієї технології є те, що вона передбачає відсутність людського фактора у процесі ідентифікації, це у свою чергу виключає помилки.

Ярлик з RFID-міткою буде ідентифікований, навіть якщо його не підносити до RFID-зчитувача: інформація передасться на комп'ютер у режимі реального часу. Зазвичай, коли зчитується ярлик з RFID-міткою, фіксуються такі дані: код ярлика, код зчитувача та час зчитування. Знаючи, які зчитувачі де знаходяться, менеджмент компанії буде знати — де знаходиться товар, а завдяки фіксації точного часу можна мати уявлення про переміщення продукції.

Безпека та контроль доступу

RFID-картки використовуються як електронний ключ доступу в офісні будівлі. Раніше застосовувалися низькочастотні RFID-ярлики. Зараз існують системи з частотою 13.56 МГц, які припускають велику дальність зчитування.

Виробництво

Для промислових підприємств RFID технологія насамперед знайшла застосування в обліку та контролі переміщення транспортних засобів і транспортної тари. Мітками оснащуються автомобілі, навантажувачі, візки, вагони та вагонетки, а також контейнери, цистерни, балони, піддони, ящики. В області складського обліку для автоматичного контролю застосовується маркування RFID-мітками осередків і місць зберігання. Багато підприємств використовують метод маркування RFID, щоб відстежувати транспортування продукції або сировини, для автоматизації процесу приймання та вивантаження товару.


Тваринництво

RFID-мітки дозволяють ідентифікувати тварин індивідуально. Система дозволяє не тільки відслідковувати їх переміщення по території комплексу, а й індивідуально керувати живленням тварин, контролювати вагу, збільшення ваги або залежність надоїв від складу корму. Впровадження RFID-системи обліку тварин на фермі дозволяє перейти до автоматичного ведення електронного паспорта тварини, а також до автоматичного керування годівницями. Таким чином, вдається не тільки скоротити час обробки даних, а й забезпечити індивідуальний підхід до кожної тварини, знизити ймовірність виникнення помилок у діях персоналу тваринницького комплексу.

RFID зчитувачі на тваринницьких комплексах встановлюються в точках обліку. Наприклад, біля ваг для зважування тварин. При зважуванні можна автоматично реєструвати номер мітки та при необхідності записувати у мітку показання ваг. Вигідним є застосування RFID технології на свинарських фермах. Індивідуальний підхід до свиноматок — RFID мітки дозволяють контролювати норму добового годування у залежності від ваги свиноматки. Електронні системи індивідуального утримання тварин забезпечують: стабільний менеджмент, оптимальні кондиції свиноматок, незалежність від помилок персоналу, надання об'єктивної інформації про стан тварин, а також зручний та об'єктивний контроль ферми для власників.


Контроль майна компанії

Застосування ер-еф-ай-ді технології для обліку основних засобів розглядається багатьма підприємствами вже давно. Практичне застосування знаходить комбінована схема: штриховий код + RFID. Часто у рекламних проспектах вказується, що для зчитування RFID мітки не потрібен візуальний контакт з предметом обліку, але як раз це і є істотним недоліком. Ми можемо успішно зчитувати мітку принтера, картриджа, терміналу збору даних, при цьому, саме обладнання вже давно покинуло межі підприємства. Для контролю за матеріального майна обов'язково необхідний візуальний контроль — оператор сканує штриховий код, вказує стан об'єкта, а дії оператора контролюються автоматично — система звіряє штриховий код з міткою, а також оновлює дані у банку пам'яті RFID-мітки.

Роздрібна торгівля

У роздрібній торгівлі провідною технологією є штрихкодування. При цьому, RFID-мітки поступово займають найбільш вигідні місця застосування, як і у виробничих підприємств, у роздрібній торгівлі на перших місцях: облік транспортної тари, місць зберігання та транспорту. Комбінування штрихового кодування та RFID-міток дозволяє автоматизувати не тільки облік, а й контроль над виконанням операцій і дотриманням термінів виконання цих операцій.

Сканування штрих-коду сканером Proton 3190

Технологія RFID гарантує контроль переміщення палет, ящиків, контейнерів між зонами зберігання, складами та магазинами. Облік продукції традиційно ведеться по штрихових кодах, облік транспортної тари також ведеться по штрих-кодах, але при цьому, додатково контролюється за допомогою RFID-міток. Таким чином, якщо палети з зібраним замовленням надходить на склад магазину, то ми, крім даних оператора про надходження палети, автоматично отримуємо дані від RFID зчитувача.

Платіжні системи

RFID-технологію успішно застосовують у різноманітних платіжних системах. Один з найбільш поширених способів використання — це оплата дорожнього мита без зупинки автомобіля. Такі системи вже освоєні у багатьох країнах світу. Автомобіль, обладнаний RFID-міткою, проїжджає повз пункт контролю, який обладнаний RFID-зчитувачем, і електронний блок робить оплату будь-якого дорожнього внеску або мита. Крім цього, RFID-технологія застосовується для оплати за проїзд в автобусах, метро та поїздах. Наприклад, у метро багатьох великих міст замінили систему оплату жетонами на RFID-картки. Таким чином, збільшилася пропускна здатність турнікетів, скоротилася кількість випадків скупчення людей, а також дозволило заощадити на засобах, витрачених на технічне обслуговування.

Інші сфери застосування

RFID-технологія не менш широко використовується в аквапарках. RFID-чіпи застосовуються у браслетах, з їх допомогою можна оплачувати послуги аквапарку.

RFID-браслет

Перевага використання RFID-технології полягає у тому, що через відсутність взаємодії та тертя між RFID-карткою та RFID-зчитувачем, ресурси не зношуються, та тому дане рішення буде більш довговічним. З кожним днем RFID-технологія стає менш дорогою та надійнішою. Ще багато сфер застосування можна знайти для цієї технології при вирішенні загальних та специфічних бізнес-завдань.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA