Нанесення штрих-коду
Для нанесення штрихового коду використовуються декілька технологій.
Найпоширеніший та недорогий друк на самоклейних матеріалах — на листовій самоклейній етикетці або на рулонній самоклейній етикетці.
Друк за допомогою лазерного або струменевого принтера на листових самоклейних етикетках виконується як звичайний офісний друк. Штрихові коди, як лінійні, так і 2D, формуються обліковим програмним забезпеченням або графічними редакторами. За допомогою копіювального апарата можна надрукувати великі тиражі етикеток зі штрих-кодами, але нанесення листової етикетки на продукцію або упакування досить трудомістка операція.
Спростити нанесення можна застосовуючи рулонні матеріали та аплікатори. Друк на рулонних етикетках за допомогою термо або термотрансферного принтера етикеток. Друк на етикетках у рулонах дозволяє надрукувати великі тиражі, додруковувати інформацію та наносити етикетки зі штриховими кодами на продукцію за допомогою аплікаторів ручних або автоматичних. Рулонні матеріали представлені великим асортиментом: термо-еко, термо-топ, папір, поліпропілен, металізований поліпропілен, PET бірки та PET петельки, нейлонові стрічки, сатинові стрічки.
Для нанесення штрихового коду на пластикові карти застосовуються принтери для друку на пластикових картах. Самі пластикові карти можуть постачатися у різних варіантах: білі, з попереднім чорно-білим або повнокольоровим друком. Залежно від завдання, штриховий код можна наносити на кожну карту окремо (для прохідної) або надрукувати тираж (для дисконту).
Нанесення штрихового коду за допомогою краплеструменевого принтера. Застосовується для маркування коробок, нанесення штрихового коду на пакування, а також пластикові та металеві труби, металопрокат, фанеру, пакувальну плівку.
При нанесенні штрихового коду за допомогою краплеструменевого принтера дуже важливо дотримуватися умови: поверхня повинна бути рівною, швидкість руху по конвеєру постійною та не дуже високою. Нанести штриховий код можна практично на будь-який матеріал, але не з усіх матеріалів та виробів він буде зчитуватися сканером — багато матеріалів відблискують. На пласких та гладких поверхнях лінійні та 2D коди наносяться ідеально.
Пряме маркування металу та нанесення штрихового коду методом ударного маркування або прокреслення — DPM.
Для друку штрихових кодів та текстової інформації на плівкових рулонних матеріалах можуть застосовуватися спеціалізовані термотрансферні принтери, що вбудовуються. Рішення вбудовується у конвеєрну або пакувальну лінію, може працювати у двох режимах — безперервна подача матеріалу або режим старт-стоп.
При ручному фасуванні продукції вигідно використовувати робоче місце на базі 1С:. Крім зважування або підрахунку продукції система забезпечує обмін даними та формування звітів для центральної бази 1С: Підприємство.