Друк штрихових кодів в 1С
Для друку з 1С:Підприємство застосовується обробка «Друкувати етикетку».
Ця обробка може бути викликана з:
- довідник «Номенклатура» за кнопкою «Друк» – «Друк етикетки». Якщо немає поточного рядка, відкриється порожня форма. Якщо у поточному рядку елемент номенклатури, то відкриту форму потрапляє номенклатура, якщо група, то номенклатура з групи.
- елемента довідника «Номенклатура» за кнопкою «Друк» – «Друк етикетки». До відкритої форми потрапляє елемент довідника номенклатури.
- документу «Переоцінка товарів у НТТ» за кнопкою «Друк» — «Етикетки на товари».
Ця обробка присутня в конфігураціях для торгівлі, складського обліку та виробництва. Зверніть увагу! В «1С:Бухгалтерія 8» немає цієї обробки! Доопрацьовувати конфігурацію «Бухгалтерія» для роботи зі штриховими кодами не доцільно. Якщо потреби підприємство переросли «Бухгалтерію», тобто сенс додати ще одну базу і зробити обмін даними. У Бухгалтерії, як і раніше, буде інформація для формування звітів, а в новій базі «Оперативний облік» буде додано можливість для роботи зі штриховими кодами етикеток, документів, місць зберігання, серій, карток співробітників та службові команди.
Облікова програма та принтер етикеток дають можливість автоматизувати приймання товару, інвентаризацію, переміщення товару між складами. Друк штрихових кодів у 1С може бути запрограмований для ТМЦ, серійних номерів, документів, службових команд (зважити, записати документ, створити документ), тари (облік тари та історії ваги), ідентифікаційних карток співробітників, місць зберігання (ряди, зони, стелажі, комірки).
Автоматизація за допомогою штрих-коду повинна починатися з маркування кожного товару, що надійшов на склад компанії. У програмі 1С:Підприємство можна автоматично генерувати штрих-код для кожної товарної позиції в номенклатурі, а також можна запровадити власний штрих-код продукції. Залишається тільки його надрукувати на принтері етикеток.
Для друку штрихових кодів у 1с фахівці нашої компанії рекомендують застосовувати мережеві принтери етикеток. Один із найнадійніших принтерів початкового рівня — Godex G500. Це універсальна модель для автоматизації робочих місць із печаткою етикеток до 5000 на добу. Якщо кількість етикеток буде великою, то необхідний напівпромисловий або промисловий принтер етикеток.