Порівняння аналогових та цифрових стандартів
Сьогодні на ринку систем відеоспостереження широко поширені 4 аналогових та 2 цифрових стандарти. 960H, AHD, HDTVI, HDCVI — аналогові та SDI, IP — цифрові.
Розглянемо споживчі властивості цих стандартів. Основна перевага цифрових стандартів — стійкість до радіо- та електромагнітного наведення та перешкод.
Дальність передачі сигналу по мідних лініях зв'язку значно коротша, ніж в аналогових. Для SDI — 200 м по коаксіальному кабелю, для IP — 100 м по витій парі. Цифрові формати мають у своєму арсеналі оптоволоконні передавачі, що дозволяють передавати сигнал на десятки кілометрів, у залежності від модифікації.
За дальністю передачі сигналу аналогові формати пропонують для 960H — 200 м та для AHD, HDTVI, HDCVI — 500 м по стандартному RG6. До того ж, дальність може бути збільшена при використанні магістрального коасіала та додаткових підсилювачів. На невеликих лініях картинка з аналогових камер може «сніжити» або мати різні спотворення, викликані електромагнітним наведенням. Цей недолік можна усунути різними фільтрами. Але найкраще замінити аналогове обладнання на цифрове. Таке рішення дозволяє кардинально вирішити подібні проблеми.
Що вибрати — цифрову систему або аналогову систему? Вибір дуже простий. Якщо невеликий сніг на екрані або розмитість зображення не будуть для вас або охоронної служби проблемою — зупиняйте свій вибір на аналоговій системі відеоспостереження. Безліч форматів аналогової системи дозволяє оптимально підібрати систему під різний бюджет та технічні вимоги.
Для великих, довготривалих проектів, в яких часто відбувається нарощування системи відеоспостереження, рекомендуємо зробити вибір на користь SDI камер або IP камер. По-друге, тільки SDI забезпечує картинку високої роздільної здатності у реальному часі з ідеальною якістю зображення.
Це актуально для вирішення ряду завдань. На відео з камер стандарту SDI можна роздивитися обличчя відвідувачів та зловмисників, автомобільні номери та інші дрібні деталі. Може не завжди це необхідно, але у критичних ситуаціях дрібні деталі можуть бути важливими.