Цифрові системи відеоспостереження
На сьогодні до цифрових систем відеоспостереження можна віднести тільки дві технології — це SDI та IP. У даних технологій принципово різні підходи до передачі відеоданих. Тому є певні переваги та недоліки у даних технологій.
У системах SDI та IP дані передаються у цифровому вигляді — за допомогою одиниць та нулів. Принципова різниця цих систем полягає у методах передачі сигналу. У SDI-системі дані передаються потоком та ширина смуги відповідає роздільній здатності зображення для HDSDI (1080P), 1.5 Gb/с. Для передачі сигналу може використовуватися коаксіальний або оптичний кабель.
Оскільки у SDI не використовуються пакетні методи передачі даних, дані передаються потоком, а також без затримок та переривань. Аналогію можна провести з мережевою технологією ATM, яка використовується для зв'язку у банкоматах та банківських установах. Ще одна перевага цифрових форматів — нечутливість зображення до різних радіо наведень та перешкод. Завдяки цьому немає шумів та спотворень у зображенні та порушень передачі кольору.
IP-система використовує пакетний Internet Protocol TCP/IP. В IP-системі дані з камери передаються пакетами, використовуючи локальні мережі підприємства. При перегляді відео з камер видно затримки зображення. Гарантовану смугу пропуску даних дана технологія забезпечити не може.
Відеоспостереження у реальному часі з високою роздільною здатністю може забезпечити технологія SDI.
Дана технологія також оптимально підійде для великих проектів. Стандарт SDI вже проіснував понад 20 років. Використовується повсюдно у телевізійному обладнанні та забезпечує зворотну сумісність із застарілим обладнанням. Така сумісність стане у нагоді при модернізації або розширенні системи відеоспостереження протягом десятків років. Відео з реєстраторів SDI може бути передано по IP-мережі. IP-камери хоч і забезпечують хорошу якість картинки, але все ж не можуть забезпечити безперервність зображення.
IP-камери не варто використовувати у тих випадках, де потрібне зображення у реальному часі.