Комп’ютерне відеоспостереження
Комп’ютерне відеоспостереження
Сучасні комп’ютерні системи відеоспостереження поділяються на кілька напрямків:
- Системи, побудовані за допомогою аналогових відеокамер, які представляють собою спеціалізовані комп’ютерні плати, що встановлюються, як правило, в PCI-слоти і програмне забезпечення, яке встановлюється на відеосервері і робочих місцях.
- Комбіновані системи — частина відеокамер аналогові, вони підключаються до плати, частина відеокамер цифрові, вони передають цифровий відеосигнал безпосередньо в програму відеосервера.
- Повністю цифрова система відеоспостереження без застосування плати. Деякі системи комп’ютерного відеоспостереження можуть працювати без плати та апаратного ключа, для інших, навіть у випадку підключення цифрових IP-відеокамер, потрібна наявність плати відеоспостереження і апаратного ключа.
Комп’ютерні системи відеоспостереження відрізняються від спеціалізованих відеореєстраторів тим, що вони дозволяють побудувати систему відеоспостереження і безпеки будь-якого масштабу - від однієї відеокамери, до 30 000 відеокамер в системі «Безпечне місто». При цьому зберігається простота управління та користування системою - вся робота будується на звичних системним адміністраторам комп’ютерах з знайомими і зрозумілими графічними інтерфейсами. Також, важлива й можливість оновлення програмного забезпечення, налаштування системи та її конфігурації під конкретні потреби користувача.
Крім гнучкості налаштування комп’ютерне відеоспостереження дозволяє підключати додаткове обладнання та програмні модулі обробки інформації — це дозволяє підключати до відеоспостереження системи пожежної та охоронної сигналізації, торгово-касове обладнання (касові апарати, ваги, термінали збору даних, зчитувачі),виконавчі пристрої: турнікети, електронні замки, шлагбауми, приводи воріт. Такі комплексні системи дозволяють отримати значну вигоду від застосування відеоспостереження, автоматизувати як обробку подій, так і реакцію на ці події.
Сучасні канали зв’язку дозволяють передавати необхідні об'єми інформації між серверами системи і клієнтськими комп’ютерами. Таким чином можна створювати великі розподілені системи комп’ютерного відеоспостереження, що складаються з багатьох серверів, розташованих в різних місцях і керованих віддалено через Інтернет.
Сервіс та обслуговування. Комп’ютерні системи, на відміну від спеціалізованих відеореєстраторів можуть обслуговуватися і ремонтуватися силами IT-відділу підприємства, що значно знижує витрати на утримання системи, а також скорочує час простоїв. Безпека та захист інформації забезпечується і може бути вирішена шляхом застосування відомих і зрозумілих методів захисту інформації в комп’ютерних мережах. Доступ до архівних даних та адміністрування системи виконується службою безпеки підприємства або IT-відділом, причому все це може робитися без залучення фахівців компанії постачальника обладнання.
Комп’ютерне відеоспостереження може застосовуватися на будь-яких об’єктах, в організаціях і підприємствах будь-якого масштабу від міні-кіоску до світових глобальних корпорацій. З нашого досвіду винятком можуть бути деякі виробничі ділянки - наприклад міні-пекарні або цех напівфабрикатів, а також домашні користувачі: квартири, будинки, котеджі - на цих об’єктах виправдане застосування цифрових спеціалізованих відеореєстраторів. Для домашнього застосування вони будуть набагато простіше у використанні ніж комп’ютерні системи, до того ж набагато більш економічні з точки зору споживання електроенергії.
Часто системні інтегратори та служби безпеки намагаються все ускладнити. Насправді, комп'ютерне відеоспостереження це досить просто і легко - у нас є клієнти, на об'єктах яких сервером відеоспостереження виступає списаний офісний комп'ютер з полегшеною системою відеоспостереження «Патріот-Lite». Ця система без проблем працює вже сім років! Цілком успішно виконуючи покладені на неї функції, забезпечуючи доступ через мережу інтернет і відеоспостереження через мобільний телефон.
Якщо у Вас є питання з комп’ютерних систем відеоспостереження звертайтеся будь-яким зручним способом, за телефоном (056)720-90-37 (дод. номери і факс вказані в контактах), по е-мейл vostok@pkf.dp.ua, через форму зворотного зв'язку на сайті. Наші фахівці нададуть необхідну інформацію.