Відеоспостереження великих територій
Для багатьох промислових організацій, елеваторів, а також тваринницьких і сільськогосподарських господарств актуальним є питання про те, як організувати ефективну систему відеоспостереження на великій території. Як правило, виникає необхідність у ретельному контролі за такими зонами, як:
- автовагова;
- прохідна;
- контрольно-пропускний пункт;
- точки обліку.
Крім цього, необхідно забезпечити спостереження за процесами. Для вирішення цих завдань застосовуються сучасні камери, які укомплектовані відповідним типом об'єктива та мають необхідну ступінь деталізації.
Дещо складніше організувати спостереження на величезних територіях, наприклад, на сховищах сировини, у відстійниках, на під'їзних залізничних коліях. У цій ситуації доцільно застосовувати та комбінувати відразу декілька технологій, тобто застосовувати фіксовані цифрові камери та поворотні. Спостереження у темний час доби зручно здійснювати з використанням теплових пристроїв, а також аналітичних програм.
Комбіновані рішення та тепловізори
Слід зазначити, що фіксовані цифрові відеокамери забезпечують повний контроль на великій території, але від них не варто чекати високої деталізації. Однак при виявленні програмним модулем руху у зоні роботи пристрою на поворотний прилад передається команда. Вона негайно наводиться на об'єкт, що рухається, а потім забезпечує потрібне наближення. Така схема роботи дозволяє отримати якісну картинку з необхідним ступенем збільшення. Зверніть увагу, що наведення на об'єкт, що рухається, може бути виконано автоматично або по команді оператора.
IP відеокамери керовані Speed Dome працюють на значних площах у декількох режимах: автоматичне патрулювання по заданих зонах, керування програмним модулем на підставі подій фіксованої камери та оператором. Всі три режими можуть поєднуватися. Якщо немає сигналів від програмного модуля або оператора, то камера переходить у режим патрулювання. Але у випадку керуючої команди від програмного модуля камера відпрацьовує наведення на об'єкт, що рухається, та його детальне знімання.
Ручний режим роботи
Автоматичне стеження
Тепловізійні камери
Тепловізори у захисті периметра, можна сказати, ідеальний і практично безальтернативний варіант. Основним завданням периметральних систем безпеки є виявлення факту проникнення зловмисника на територію, що охороняється. Існує багато систем, які дозволяють це зробити. Але дуже часто вони спрацьовують невиправдано, тому спочатку потребують коштів, оскільки постійно доводиться висилати службу охорони на місце тривоги, а згодом взагалі припиняють виконувати свої функції. І оператори просто вже не реагують на «тривогу». Крім того, сигнали помилкових спрацьовувань дуже важко проаналізувати та «розкласти по поличках». У випадку з тепловізійними камерами архів і події доступні для аналітики у такому ж зручному форматі, як і для відеокамер.
Тепловізор, на відміну від відеокамер, не вимагає додаткового освітлення і встановлення великої кількості точок спостереження. Найчастіше відеокамери ставлять по периметру з інтервалом близько 100-150 м з додатковим освітленням (видиме світло або ІЧ-прожектори). На великих територіях і периметрах вартість системи безпеки, побудованої тільки на відеокамерах, буде більш значною: крім початкових витрат, необхідно електроживлення системи, технічне обслуговування і більша кількість операторів. Тепловізорів же, при аналогічному периметрі або площі спостереження, необхідно значно менше, і вони не потребують додаткового освітлення.
З використанням тепловізійних камер створюються мобільні пости спостереження на базі автомобілів. Це рішення активно застосовується прикордонною службою для контролю та охорони державних кордонів. При цьому, для великих виробничих або видобувних підприємств подібне рішення буде таким же ефективним.