Відеореєстратор
Відеореєстратор — пристрій для запису відео з камер відеоспостереження або інших джерел відеосигналу. Існує декілька підходів до запису зображення з камер відеоспостереження — DRV, NVR або ПК, на базі якого може бути організований як DRV, при використанні плат відеозахоплення, так NVR — при мережевому підключенні.
Самим недорогим і поширеним сьогодні є використання спеціалізованих пристроїв — відеореєстраторів. Сьогодні виробники пропонують великий асортимент відеореєстраторів, які між собою відрізняються великою кількістю параметрів. Спробуємо розібратися у цьому різноманітті.
DVR (Digital Video Recorder) — цифровий відеореєстратор, пристрій для запису на цифрові носії інформації, жорсткі диски (HDD, SSD), карти пам'яті (SD, MicroSD, USB-Flash). В абревіатурі DVR також мається на увазі, що до даного пристрою підключаються камери аналогових стандартів 960H, AHD, HDTVI, HDCVI, а також цифрового SDI, на відміну від NVR, до якого підключаються тільки мережеві IP-камери.
Існують також гібридні реєстратори, до яких можуть бути підключені як аналогові, так і IP-камери. Крім простого запису, реєстратори мають, залежно від моделі, ряд додаткових функцій. З основних — демонстрація відео з камер у реальному часі та перегляд архіву, а з додаткових функцій — можливість віддаленого перегляду відео з камер за допомогою смартфона або комп'ютера.
Віддалений перегляд архіву можливий не на всіх реєстраторах.
NVR (Network Video Recorder) — мережевий відеореєстратор, працює тільки з мережевими IP-камерами. Основна функція — запис архіву і віддалений доступ до групи камер. IP-камери мають можливість віддаленого доступу, але при великій їх кількості складним стає перегляд з декількох камер одночасно без використання реєстратора. По-друге, навіть якщо в IP-камери є слот під SD-карту, то розмір записаного архіву буде обмежений її місткістю. Зазвичай у таких камерах використовується карта пам'яті максимальним об'ємом 64 Гб, але її пам'яті вистачає на три дні запису. Це не зрівняється з терабайтними об'ємами вінчестерів, які можна встановити у реєстратори.
HDVR (Hybrid Digital Video Recorder) — гібридний цифровий відеореєстратор. Дана модифікація реєстраторів дозволяє одночасне підключення до одного пристрою як аналогових камер, так і IP-камер. До восьми канального реєстратора можуть бути підключені вісім камер у різній конфігурації, тобто, або 8 аналогових, або 4 аналогових і 4 IP-камери, або інші конфігурації. Все залежить від можливостей самого реєстратора.
Відеореєстратор на базі комп'ютера. На перший погляд здається, що таке рішення прийнятне за ціною. Особливо коли є старий комп'ютер, який може бути використаний для цих завдань, але на практиці таке рішення виявляється не зовсім бюджетним. По-перше, для цього потрібно придбати плату відеозахоплення, а ціни на них останнім часом зрівнялися з цінами відеореєстраторів. По-друге, плати у нових стандартах відеосигналу (AHD або HDTVI) практично не зустрічаються. Сьогодні можна зустріти у продажі плати стандарту SDI, але це вже не бюджетне рішення, оскільки SDI обладнання відноситися до професійного. Навіть китайське рішення не відрізняється низькою вартістю.
При використанні ПК, як реєстратора для IP-камер, теж виникають нюанси. Більшість старих комп'ютерів важко впораються навіть з парою IP-камер, а також одночасне використання комп'ютера стає складним через сильне завантаження системи. Тому у більшості випадків доцільніше буде купити відеореєстратор.