Світлодіодний сканер штрих-кодів
Світлодіодний сканер штрихових кодів — цих сканерах випромінюючим елементом є світлодіод, а зчитуючим — ПЗС-матриця. Інакше їх можуть називати CCD-сканерами або ПЗС-сканерами. Сканери на світлодіодній технології найдешевші та надійні, але мають дуже малу дальність зчитування, штрих код треба підносити практично впритул.
Зверніть увагу, що імідж-сканери також можуть оснащуватися світлодіодним підсвічуванням, але ці сканера грунтуються на фото-сканері, та їх технологія повністю відрізняється від традиційного світлодіодного CCD-сканера.
У даний час ПЗС-сканер штрихових кодів застосовуються в основному у бюджетних системах автоматизації документообігу або на торгових точках з малим оборотом товарів. Наприклад, CCD-сканер може використовуватися у бухгалтерії, для автоматичного оброблення документів, маркованих штриховим кодом.
Хоча моделі, оснащені лазерним блоком зчитування, в даний час більше популярні, для світлодіодних моделей теж є ніша. Якщо необхідно автоматизувати документообіг у великій організації, наприклад оснастити 20-30 відділів або ділянок, при цьому сканувати необхідно тільки документи, то цілком розумним буде купити світлодіодні сканери штрихових кодів і заощадити значний кошти. Обов'язково слід враховувати кількість оброблюваних документів - у відділах з великим документообігом необхідно застосовувати лазерні або імідж-сканера штрих-коду.
Зовнішній вигляд світлодіодного CCD-сканера
Залежно від моделі, типу та виробника, зовнішній вигляд сканера може відрізнятися. Крім того, є моделі пістолетного типу з ручкою та кнопкою на ній.
Що всередині
Принцип роботи світлодіодного сканера штрих коду
Скануючий модуль сучасного світлодіодного сканера штрихових кодів
Світлодіодні сканери штрихових кодів не потребують будь-якого технічного обслуговування. Для довгострокової та надійної роботи достатньо виконувати вимоги та дії, зазначені в інструкції з експлуатації. Гарантія на світлодіодний сканер 12 місяців, середній термін експлуатації 7-10 років.
Інтерфейси підключення
Основний інтерфейс підключення — USB. Іноді виникає потреба у RS 232. Інтерфейс PS/2 вважається застарілим та у сканерах штрихових кодів у даний час практично не використовується.