Сканер штрих-коду для прямого маркування
Пряме маркування деталей або маркування DPM практичний та довговічний спосіб нанесення необхідної інформації у штрих-коді безпосередньо на саму деталь. Наш замовник з продажу запчастин зіткнувся з такою проблемою, що він продавав нові запчастини, а недобросовісні механіки підприємства, яке ці запчастини оплатило, ставили старі запчастини, а нові перепродували. В даному випадку пряме маркування виключило б цей нюанс. Компанія купує запчастину, механік встановлює її та зчитує штрих-код з деталі. Штрихкод наноситься на саму деталь і її неможливо стерти або переклеїти на іншу запчастину.
Сьогодні на ринку існує безліч сканерів штрих-коду, але не всі вони можуть впоратися з таким завданням, як зчитування DPM штрих-коду. До нас на тестування надійшли реальні деталі з підприємства.
Для зчитування ми обрали два сканери штрих-коду: CINO F560 та Datalogic QuickScan QW2100. Обидва варіанти відмінно себе зарекомендували у роботі по зчитуванню лінійного штрих-коду з етикетки. Ми почали тестувати, а як же вони впораються з DPM.
Зазвичай пряме маркування роблять цифро-літерним або двовимірний штрих-код (частіше тип QR-код). Але в даному випадку у нас був лінійний штрих-код Code128.
Image сканер Datalogic QW2100 впорався навіть з самим дрібним штрих-кодом.
Про вдале зчитування повідомляє звукова та світлова індикація Green Spot.
Бюджетний сканер виробництва Cino (Тайвань), який не призначений для зчитування такого маркування — впорався з цим завданням на великій деталі. Технологія розпізнавання FuzzyScan з легкістю просканувала DPM штрих-код.
А ось дрібне пряме маркування він не зміг декодувати.
Порада наших фахівців: обладнання необхідно підбирати під ваші завдання та перед покупкою протестувати. Інакше можете придбати невиправдано дороге устаткування, функціонал якого набагато більше покриває ваші потреби. Не завжди для вирішення простого завдання необхідний дорогий сканер.