RFID термінали збору даних

RFID термінали збору даних (RFID ТЗД)

Моделі терміналів з ​​RFID-модулем поки не отримали широкого застосування, але у міру здешевлення технології радіочастотної ідентифікації починають набирати популярність. У терміналах з RFID-модулем вдало поєднуються дві технології — штрихового кодування та радіочастотної ідентифікації.

Для бізнесу дуже важливі швидкість оброблення даних та гарантія їх справжності. Спільне використання технологій ШК та RFID. Штрихове кодування дозволяє співробітнику бачити маркування штриховими кодами та швидко зчитувати їх, а радіочастотна ідентифікація забезпечує «тіньовий нагляд»: у момент зчитування штрихового коду опитує мітку та записує відмітку про зчитування.

На ринку України термінали збору даних представлені такими виробниками:

У модельному ряду Zebra-Motorola є як «офісні» моделі RFID ТЗД, так і «промислові». Термінали Alien Technology промислового класу захисту не мають.

MC319Z — мобільні комп'ютери, термінали збору даних Motorola серії MC3190, оснащені RFID модулем.

Приклади застосування

Маркування промислової тари, наприклад, газових балонів. Для автоматизації обліку газових балонів необхідно їх якимось чином промаркувати. Нові балони поставляються промаркованими цифровим або буквено-цифровим кодом. Швидке автоматизоване зчитування цього маркування, за визначенням, неможливо. Щоб прискорити процес ідентифікації балонів, на них наноситься додаткове маркування: етикетки зі штрих-кодом, пряме маркування 2D-кодом та RFID-мітка.

Відразу ж виникає завдання, точно зв'язати номер RFID-мітки з номером балона у базі даних. Зробити це можна тільки завдяки ручному зчитувачу (терміналу збору даних з RFID). При цьому, співробітник все робить за один прохід — завдає мітку, вводить номер балона, підтверджує введення даних, потім наносить автоматично роздруковану етикетку зі штриховим кодом. Якщо кошти підприємства дозволяють, то додатково можна наносити DPM-маркування, яке дозволить автоматично відновлювати, пошкоджену у процесі експлуатації балона, етикетку.

Формування замовлень по вікнах. При виробництві металопластикових вікон іноді відбуваються інциденти: замовлення « їдуть не туди». Одним з варіантів вирішення може бути маркування вікон RFID-мітками. Зараз практично всі постачальники вікон використовують штрихові коди. Але найчастіше виникає проблема — коли замовлення вже зібране та розміщене на транспортному візку (піраміді), зчитувати штрих-коди дуже складно. У цьому випадку допоможе використання RFID міток та терміналів збору даних. На вікна наносяться мітки, та за допомогою терміналу збору даних вони «прив'язуються» до штрихових кодів. Потім все замовлення з'єднується з RFID-міткою піраміди.

У разі будь-яких сумнівів можна вичитати мітку кожної одиниці та порівняти їх з переліком замовлення практично у будь-якій точці: на території цеху, при завантаженні в автомобіль, у дорозі.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA