Підключення автомобільної ваги до 1С
Автомобільні ваи — це один з елементів системи обліку. Для облікової системи та програми 1С:Підприємство ці ваги практично нічим не відрізняються від товарних, платформних, торгових і навіть лабораторних ваг. Весь ажіотаж навколо автомобільних ваг пов'язаний з їх вартістю, розмірами та вимогами до відказостійкості. Автомобільні ваги, на відміну від товарних або лабораторних, швидко замінити не вийде. З цієї причини вимоги до надійності автомобільних ваг підвищені.
При підключенні автомобільних ваг до 1С: слід приділити особливу увагу ваговому терміналу. Саме цей прилад буде передавати дані в програму 1С:. Стабільно та надійно працюють термінали: ESIT, CAS, Техноваги, КОДА, МИКА, Елва, HBM, Призма. Можливе підключення вагових терміналів безпосередньо до ПК вагаря, так і віддалена передача даних на хмарний сервер 1С:Підприємство. У варіанті з «мережевим підключенням» вагар працює в режимі віддаленого робочого столу та всі дані знаходяться в «хмарі», наприклад на сервері в Європі або США. Хмарна технологія автомобільної вагової протестована нашими фахівцями та вже впроваджена на декількох підприємствах.
Китайські автомобільні вагові термінали непередбачувані. Частина стабільно працює, а частина має проблеми з видачею інформації. У деяких випадках китайські термінали вимагають заміни — їх дешевше замінити, ніж підлаштувати драйвер до цих приладів.
Деякі моделі автомобільних ваг замість вагового терміналу оснащуються персональним комп'ютером та спеціалізованою програмою. На етапі установки ваг це, в якійсь мірі, спрощує роботу оператора та здешевлює вартість ваги. Складнощі та проблеми починаються при підключенні ваг до облікової системи підприємства. Персональний комп'ютер, операційна система та спеціалізована вагова програма вже самі по собі є елементом ненадійності.
Для тих, хто сумнівається ми рекомендуємо ознайомитися з ліцензійними угодами на ПЗ. Там є пункти «Відмова від гарантій». Всі підключення та зв'язок з 1С:Підприємство виконуються без будь-яких гарантій надійності та відмовостійкості системи. У деяких випадках необхідна установка окремого ПК вагаря або ваговимірювального терміналу.
Окремим пунктом ми виділимо особливі винаходи «місцевих виробників». Деякі виробники автомобільної ваги у програмний код ваговимірювальних терміналів зашивають так звану «сервісний захист». Працює ця «фішка» багатогранно. По-перше, це дозволяє продавати автомобільні ваги за заниженою ціною та з відтермінуванням. У терміналі виробник встановлює дату сервісного блокування і якщо оплата не надійшла, тоді ваги блокуються до приїзду сервісного фахівця. Однак під слушним приводом «захисту виробника» ховається спосіб примушувати покупця до постійних сервісних послуг.
Все, що виробник не отримав, надаючи знижки та відтермінування, він компенсує сервісним обслуговуванням та численними ремонтами після закінчення гарантійного терміну. В цьому випадку однозначно потрібна заміна вагового терміналу. Наполегливо рекомендуємо купувати вагу тільки у надійних виробників автомобільної ваги.
Алгоритм роботи автомобільної ваги відносно простий. Автомобіль заїжджає на платформу та працівник підприємства знімає показання ваговимірювальної системи. Потім фахівець проводить необхідні обчислення та вносить отримані дані у систему обліку. Така праця нерідко призводить до помилок та помітних втрат виробничого часу.
Зробити роботу такого комплексу більш ефективною та оперативною дозволяє інтеграція автомобільної ваги з програмним забезпеченням «1С:Підприємство». Інтеграція вимірювального пристрою з цим програмним забезпеченням має ряд переваг, а саме дозволяє:
- виключити людський фактор;
- виключити введення перекручених показань ваги з ваг;
- скоротити час на обробку даних й формування документів;
- під'єднати систему відеоспостереження;
- оперативно отримувати звіти.
Існує два способи для підключення автомобільної ваги до «1С: Підприємство». У першому випадку необхідно придбати готовий драйвер для даної моделі ваги. У другому випадку для вирішення цього завдання слід звернутися до фахівця. Програміст напише необхідне програмне забезпечення (обробки) з урахуванням наявних умов. Після цього здійснюється власне підключення ваги до програми «1С:». При цьому встановлюються необхідні драйвери, файли бібліотек та інші елементи програмного забезпечення. Вага підключається до комп'ютера. Запускається програма «1С:» та проводиться налаштування відповідних АРМів (автоматизоване робоче місце) для роботи з ваговимірювальним комплексом.
Купити автомобільні ваги на вигідних умовах у компанії «Восток».