Калібрування ваг
Хто не стикався з вагами у своєму житті ?! Практично кожен день ми маємо справу з вагами — на ринку та у супермаркеті. Навіть, щоб купити пакетик яблук у бабусі біля будинку, ми все одно будемо використовувати ваги. А ви впевнені, що ваги показують масу правильно? Що це обладнання відкаліброване вірно? Даремно ви думаєте, що один кілограм продукції на ринкових вагах буде дорівнює 1-кілограмовій калібрувальній гирі. Саме для дотримання ціни поділки ваг і існує калібрування ваг.
Часто плутають калібрування та повірку ваг. Повірка здійснюється, як правило, раз на рік незалежними метрологічним службами. Повірку здійснюють з метою визначення та підтвердження відповідності ваг встановленим технічними вимогами (ДСТУ та ТУ).
Калібрування ваг — це добровільна процедура, яка може бути виконана метрологічною службою підприємства, тоді як повірка обов'язкова та завжди піддається контролю з боку органів державної метрологічної служби.
Калібрування ваг — це комплекс технічних заходів, що встановлюють співвідношення величини маси, отриманої за допомогою ваг, та ваги еталона (гирі) з метою приведення метрологічних характеристик вагового обладнання у відповідність з його технічним параметрам (паспортні дані ваг).
Види калібрування:
- первинне калібрування ваг — здійснюється на виробництві або після ремонту ваг;
- періодичне калібрування ваг слід здійснювати у процесі експлуатації у разі зміни метрологічних характеристик, згідно з результатами діагностики, а також у строки, що визначаються міжкалібрувальним інтервалом, який затверджується за результатами метрологічної атестації;
- позачергове калібрування ваг — проводиться у разі зміни метрологічних характеристик ваг, не у терміни, встановлені міжкалібрувальним інтервалом.
Виробники у своїх експлуатаційних документах вказують рекомендовану періодичність калібрування.
Якщо вагопроцесор та вагова платформа різних виробників, тоді необхідне калібрування.
Вагопроцесор CAS
Для передачі даних на ПК передбачений роз'єм RS-232.
Вагова платформа
Нержавіючі тензометричні датчики Zemic
Вагопроцесору необхідно задати дані про датчики, а тензометричним датчикам необхідно вказати де у них «0 кг», а де «100 кг». Тільки після калібрування вагопроцесор та платформа стають єдиними платформними вагами. Таке калібрування можуть здійснити тільки кваліфіковані фахівці.
За типом калібрування ваги діляться на наступні групи:
- ваги з зовнішнім калібруванням (здійснюється оператором з використанням гир відповідного класу точності). Для більшості ваг гиря у комплект постачання не входить та замовляється, у разі потреби, окремо;
- ваги з автоматичним калібруванням — вбудованою гирею. Необхідність калібрування ваг визначається оператором, а сама процедура виконується вбудованим в обладнання механізмом;
- ваги з самокалібруванням — вбудованою гирею. Необхідність проведення калібрування визначається автоматично та проводиться без участі оператора.
Засоби калібрування — калібрувальні гирі та набори гир відповідного номіналу та класу точності.
Замовити калібрування ваг ви можете за телефонами: (056) 720-90-37, (067) 622-06-91 або електронною поштою: vostok@pkf.dp.ua.