Облік рулонної продукції
Облік рулонів — облік рулонної продукції за вагою
Для приймання з виробництва та переміщення рулонів зі складу на склад комірник буде використовувати ваги, сканер штрих-коду, принтер етикеток та все це обладнання буде інтегровано з обліковою програмою «1С: Підприємство».
Для ідентифікації рулонів, які надходять з виробництва на склад, використовується етикетка зі штрих-кодом, вагою та назвою продукції.
Всі рулони при виході з виробництва та прийманні на склад зважуються, дані зберігаються в обліковій програмі, автоматично генерується штрих-код та роздруковується етикетка з вагою, штрих-кодом та назвою продукції.
Назва продукції вибирається та вводиться за допомогою штрих-коду.
Цей спосіб зручний тим, що співробітнику підприємства не потрібно вводити дані з клавіатури або сенсорного екрана та вибір назви продукції можна виконувати у робочих рукавицях.
Носії штрихового коду для вибору продукції можуть бути різні — пластикові карти, етикетки, чеки, паперові документи на форматі А5 (завдання на виробництво).
Вибираємо потрібний вид продукції, скануючи штриховий код. Це один з найбільш зручних, надійних та недорогих способів введення даних у систему обліку. Сканер штрихових кодів, на відміну від клавіатури, успішно витримує умови виробництва — вологу, пил та бруд.
Працівники можу сканувати штрих-код не знімаючи рукавиці. Їм потрібно всього лише натискати одну кнопку сканера — у рукавицях це зробити нескладно.
Можна застосовувати захищені клавіатури або сенсорні екрани, але при цьому, вартість рішення різко зростає. Не маловажним фактором залишається швидкість відновлення працездатності системи та наявності клавіатури потрібних розмірів або сенсорного екрана у разі їх пошкодження. Сканер штрихових кодів дешевше та завжди є у продажу.
Облік рулонів на складі. Приймання готової продукції з виробництва на склад №1.
Дивитись це відео на каналі YouTube
Приймання рулонів здійснюється на підставі накладної. Кожен рулон зважується та маркується етикеткою.
Після того, як всі рулони прийняті, комірник закриває документ в 1С службовим штрих-кодом «закрити документ».
Службовий штрих-код виключає помилки ручного введення.
Видача продукції зі складу №1.
Дивитись це відео на каналі YouTube
Приймання продукції зі складу №1 на склад №2. На підставі цих даних в 1С формується відомість по товарах на складах. Звіт по руху продукції видно у програмі 1С (звіти — запаси (склад) — відомість по товарах на складах). Недостача буде видна.
Дивитись це відео на каналі YouTube
Облік рулонної продукції по метражу
Облік рулонної продукції можна вести не тільки за вагою рулону, а й по метражу. Якщо продукція намотана в один великий рулон, тоді потрібно знати її метраж та при кожній витраті клеїти етикетку із залишком. При переобліку вимірюється залишок продукції у рулоні та він повинен зійтися з залишком, зазначеним на етикетці.