RFID системи

Системи радіочастотної ідентифікації (Radio Frequency Identification) базуються на різнорідних стандартах та технологіях. Єдине що об’єднує ці різнорідні стандарти та технології — це спосіб передачі інформації — радіочастотний.

Базові елементи RFID системи — це зчитувач, антена та мітка. Але це тільки початкові елементи, на додаток до них RFID система містить програмне забезпечення для зчитувачів, драйвери обміну даними з обліковою системою підприємства, схему кодування та ідентифікації.

RFID технологія не вимагає контакту або прямої видимості між міткою та зчитувачем, що дозволяє одночасно зчитувати кілька міток, які у даний момент знаходяться у радіусі дії антени. RFID системи можуть застосовуватися навіть в агресивному середовищі, RFID-мітки можуть бути захищені від зовнішніх впливів радіопрозорим корпусом (носієм мітки). Обмін інформацією між зчитувачем та міткою відбувається через бруд, фарбу, пар, воду, пластмасу, деревину.

Для ідентифікації важливим є те, що RFID-мітки практично неможливо підробити. Інформація, що зберігається на радіочастотній мітці, може бути засекречена, доступ до читання і (або) запису може бути захищений паролем. У залежності від типу мітки (технології чіпа) на одній радіочастотній мітці можна одночасно зберігати як дані, доступ до яких відкритий для всіх, так і дані, доступ до яких обмежений.

Обладнання та мітки для RFID системи

При побудові RFID системи обліку та контролю необхідно вирішити основні завдання:

1. Маркування продукції RFID міткою та етикеткою зі штриховим кодом;

2. Контроль переміщення продукції між ділянками підприємства;

3. Контроль складання та формування замовлень;

4. Вихідний контроль на КПП.

Маркування продукції

Варіантів маркуванні може бути декілька. Вони залежать від бізнес-процесів конкретного підприємства та його логістичних ланцюгів.

Основні варіанти:

Для маркування продукції RFID міткою та етикеткою зі штриховим кодом застосовуються принтери етикеток з RFID модулем — RFID-принтери. Під час друку етикетки у RFID мітку записується інформація, етикетка кодується паролем, а потім наноситься на продукцію.

Варіанти можуть бути різними. Наприклад, при виробництві вікон, етикетка є завданням на виробництво та супроводжує збірку виробу, починаючи від планування до випуску продукції. В інших випадках, коли продукція не прив’язана до замовлення, а випускається серійно, етикетки друкуються на всю партію та потім наносяться, поки ще знеособлені, вироби на складі готової продукції.

Контроль та облік продукції на стаціонарних постах

Точки обліку та контролю оснащуються стаціонарними антенами та стаціонарними контролерами RFID. Залежно від конкретних завдань можна контролювати перетин виробом контрольної точки, напрям руху виробу, наявність виробу з міткою в контрольній зоні. Для контролю виробництва від сировини та напівфабрикатів до готової продукції ефективно застосовувати марковану рфід-мітками тару: ящики, контейнери, візки, рами, палети. Кожна облікова одиниця тари є тимчасовим місцем зберігання, що дозволяє практично в режимі он-лайн відстежувати переміщення продукції між виробничими ділянками.

Результати зчитування міток записуються до бази даних, що дозволяє оперативно відстежувати переміщення тари та продукції. RFID система може інтегруватися з іншими обліковими системами підприємства, з оперативним або управлінським обліком, системами управління складом WMS, системою управління рухом на території підприємства.

RFID система управління активами підприємства

Застосовуючи мобільні та стаціонарні зчитувачі RFID тегів можна організовувати ефективні системи управління активами підприємства.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA