RFID системи

Системи радіочастотної ідентифікації (Radio Frequency Identification) базуються на різнорідних стандартах та технологіях. Єдине що об’єднує ці різнорідні стандарти та технології — це спосіб передачі інформації — радіочастотний.

Базові елементи RFID системи — це зчитувач, антена та мітка. Але це тільки початкові елементи, на додаток до них RFID система містить програмне забезпечення для зчитувачів, драйвери обміну даними з обліковою системою підприємства, схему кодування та ідентифікації.

RFID технологія не вимагає контакту або прямої видимості між міткою та зчитувачем, що дозволяє одночасно зчитувати кілька міток, які у даний момент знаходяться у радіусі дії антени. RFID системи можуть застосовуватися навіть в агресивному середовищі, RFID-мітки можуть бути захищені від зовнішніх впливів радіопрозорим корпусом (носієм мітки). Обмін інформацією між зчитувачем та міткою відбувається через бруд, фарбу, пар, воду, пластмасу, деревину.

Для ідентифікації важливим є те, що RFID-мітки практично неможливо підробити. Інформація, що зберігається на радіочастотній мітці, може бути засекречена, доступ до читання і (або) запису може бути захищений паролем. У залежності від типу мітки (технології чіпа) на одній радіочастотній мітці можна одночасно зберігати як дані, доступ до яких відкритий для всіх, так і дані, доступ до яких обмежений.

Обладнання та мітки для RFID системи

При побудові RFID системи обліку та контролю необхідно вирішити основні завдання:

1. Маркування продукції RFID міткою та етикеткою зі штриховим кодом;

2. Контроль переміщення продукції між ділянками підприємства;

3. Контроль складання та формування замовлень;

4. Вихідний контроль на КПП.

Маркування продукції

Варіантів маркуванні може бути декілька. Вони залежать від бізнес-процесів конкретного підприємства та його логістичних ланцюгів.

Основні варіанти:

Для маркування продукції RFID міткою та етикеткою зі штриховим кодом застосовуються принтери етикеток з RFID модулем — RFID-принтери. Під час друку етикетки у RFID мітку записується інформація, етикетка кодується паролем, а потім наноситься на продукцію.

Варіанти можуть бути різними. Наприклад, при виробництві вікон, етикетка є завданням на виробництво та супроводжує збірку виробу, починаючи від планування до випуску продукції. В інших випадках, коли продукція не прив’язана до замовлення, а випускається серійно, етикетки друкуються на всю партію та потім наносяться, поки ще знеособлені, вироби на складі готової продукції.

Контроль та облік продукції на стаціонарних постах

Точки обліку і контролю оснащуються стаціонарними антенами та стаціонарними контролерами RFID. Залежно від конкретних завдань можна контролювати момент перетину виробом контрольної точки, напрямок руху виробу, наявність виробу з міткою у контрольній зоні.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Товари

запитуйте, ми online
Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA