RFID на складі
На складі можуть застосовуватися кілька схем обліку та контролю, заснованих на базі RFID технології. На стаціонарних зчитувачах основні схеми — повний контроль приміщення складу та (або) точки контролю на воротах.
Повний RFID контроль приміщення складу.
Контрольні точки на воротах.
Контрольні точки (вхід і вихід) на одних воротах.
Якою б перспективною не виглядала технологія RFID для оперативного обліку та збору замовлень на складі, все має бути промарковано штриховими кодами: товар, місця зберігання, тара. Порядок збору замовлень і контролю може бути таким: спочатку сканують номер місця зберігання товару, потім штриховий код на упакуванні товару, потім код ящика, у який покладуть замовлення. Програма відзначає, де, що було взято та додає новий пункт до замовлення. RFID... залежно від того, яка схема застосування цієї технології працює, програма обліку очікує номер мітки скриньки із зібраними замовленнями або номери міток товару та номер ящику. Після проходження контрольних воріт (антен) програма підтверджує правильність збору замовлень і відправлення його на ділянку упакування.
Для маркування продукції, пакування, транспортної тари застосовуються різні види RFID тегів. Для маркування продукції, в основному застосовуються етикетки, котрі містять RFID мітку. Друк інформації на цих етикетках виконується за допомогою RFID-принтеру — це звичайний термотрансферний принтер етикеток, оснащений RFID-модулем.
Для транспортної тари використовуються мітки у спеціальних корпусах, що захищають мітку та дозволяють закріпити її на виробі.
Варіант кріплення RFID-мітки на пивних кегах. Для металевої тари застосовуються особливі RFID мітки для металу.
Схеми обліку по RFID мітках на складі можуть значно відрізнятися та комбінуватися зі штриховими кодами.
Наприклад, основний облік продукції ведеться за штрих-кодом, а RFID мітками оснащується транспортна тара і транспорт: піддони, ящики, контейнери, візки, а також навантажувачі та гідравлічні візки. При формуванні замовлень, продукція сканується по штриховому коду і зібрана партія «прив’язується» до мітки піддону. Коли мітка перетинає точку контролю, слід вважати, що вся партія відбула зі складу.