Яким кольором друкувати штрих-код
Комбінація кольорів штрих-коду на упакування продукції або етикетці — дуже важливий фактор точного та безпомилкового читання штрих-коду за допомогою сканера.
Штриховий код сформований та розташований правильно, але надрукований у невідповідній кольоровій комбінації, тому сканер «не може» його прочитати.
Справа у тому, що сканер розпізнає тільки темні, холодні кольори. Теплі — червоні, жовті кольори не сприймаються скануючим пристроєм. Крім того, штрих-код має бути контрастним.
Комбінації допустимих комбінацій кольорів штрих-коду
Колір підкладки (матеріалу на який наноситься штрих-код) може бути: білим, помаранчевим, жовтим, бежевим, червоним, а самого штрих-коду: чорним, синім, зеленим, темно-коричневим.
Оптимальні результати зчитування штрих-коду забезпечить лише друк штрих-коду чорним кольором на білому фоні.
Особливу увагу слід приділити блискучим поверхням. Найчастіше штрих-коди, що не зчитуються, опиняються на етикетках алкогольних напоїв, полімерних обгортках кондитерських виробів та морозива. Зрозуміле прагнення дизайнера виконати штриховий код згідно з загальним художнім оформленням етикетки. Однак штриховий код, надрукований на дзеркальній поверхні, може не зчитуватися взагалі.