Відеореєстратор

Відеореєстратор — пристрій для запису відео з камер відеоспостереження або інших джерел відеосигналу. Існує декілька підходів до запису зображення з камер відеоспостереження — DRV, NVR або ПК, на базі якого може бути організований як DRV, при використанні плат відеозахоплення, так NVR — при мережевому підключенні.

Самим недорогим і поширеним сьогодні є використання спеціалізованих пристроїв — відеореєстраторів. Сьогодні виробники пропонують великий асортимент відеореєстраторів, які між собою відрізняються великою кількістю параметрів. Спробуємо розібратися у цьому різноманітті.

DVR (Digital Video Recorder) — цифровий відеореєстратор, пристрій для запису на цифрові носії інформації, жорсткі диски (HDD, SSD), карти пам'яті (SD, MicroSD, USB-Flash). В абревіатурі DVR також мається на увазі, що до даного пристрою підключаються камери аналогових стандартів 960H, AHD, HDTVI, HDCVI, а також цифрового SDI, на відміну від NVR, до якого підключаються тільки мережеві IP-камери.

Існують також гібридні реєстратори, до яких можуть бути підключені як аналогові, так і IP-камери. Крім простого запису, реєстратори мають, залежно від моделі, ряд додаткових функцій. З основних — демонстрація відео з камер у реальному часі та перегляд архіву, а з додаткових функцій — можливість віддаленого перегляду відео з камер за допомогою смартфона або комп'ютера.

Відеоспостереження на телефоні з Android

Віддалений перегляд архіву можливий не на всіх реєстраторах.

NVR (Network Video Recorder) — мережевий відеореєстратор, працює тільки з мережевими IP-камерами. Основна функція — запис архіву і віддалений доступ до групи камер. IP-камери мають можливість віддаленого доступу, але при великій їх кількості складним стає перегляд з декількох камер одночасно без використання реєстратора. По-друге, навіть якщо в IP-камери є слот під SD-карту, то розмір записаного архіву буде обмежений її місткістю. Зазвичай у таких камерах використовується карта пам'яті максимальним об'ємом 64 Гб, але її пам'яті вистачає на три дні запису. Це не зрівняється з терабайтними об'ємами вінчестерів, які можна встановити у реєстратори.

Gazer NS104

HDVR (Hybrid Digital Video Recorder) — гібридний цифровий відеореєстратор. Дана модифікація реєстраторів дозволяє одночасне підключення до одного пристрою як аналогових камер, так і IP-камер. До восьми канального реєстратора можуть бути підключені вісім камер у різній конфігурації, тобто, або 8 аналогових, або 4 аналогових і 4 IP-камери, або інші конфігурації. Все залежить від можливостей самого реєстратора.

Відеореєстратор на базі комп'ютера. На перший погляд здається, що таке рішення прийнятне за ціною. Особливо коли є старий комп'ютер, який може бути використаний для цих завдань, але на практиці таке рішення виявляється не зовсім бюджетним. По-перше, для цього потрібно придбати плату відеозахоплення, а ціни на них останнім часом зрівнялися з цінами відеореєстраторів. По-друге, плати у нових стандартах відеосигналу (AHD або HDTVI) практично не зустрічаються. Сьогодні можна зустріти у продажі плати стандарту SDI, але це вже не бюджетне рішення, оскільки SDI обладнання відноситися до професійного. Навіть китайське рішення не відрізняється низькою вартістю.

Плата відеозахвату

При використанні ПК, як реєстратора для IP-камер, теж виникають нюанси. Більшість старих комп'ютерів важко впораються навіть з парою IP-камер, а також одночасне використання комп'ютера стає складним через сильне завантаження системи. Тому у більшості випадків доцільніше буде купити відеореєстратор.

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA