Вага для ломбарду
У ломбарді завжди передбачено спеціальне обладнання — інструменти, спеціалізована техніка та обов'язково ювелірна вага. Вага для ломбарду використовується для зважування дорогоцінних і напівкоштовних металів і каменів. Вага у ломбарді повинна визначати вагу предметів з високою точністю. До пристроїв такого типу відносять аналітичну та лабораторну вагу.
Співробітники ломбардів та ювелірних майстерень постійно використовують ювелірну електронну вагу для визначення точної маси ювелірного виробу, дорогоцінного металу та каміння у лабораторних умовах. Така вага здійснює зважування у певних одиницях: каратах, грамах і унціях.
Важливі характеристики при виборі ваги для ломбарду
- Найбільша границя зважування (НГЗ) — це максимальна вага, яку вага може виміряти. НГЗ вказується у паспорті ваги та на її корпусі. Якщо зважувати предмети, які перевищують максимально припустиму масу, то вага покаже неправильний результат або повідомить про помилку.
- Найменша границя зважування (НмГЗ) — це мінімально допустима маса, яку можна виміряти за допомогою ваги.
- Дискретність — це крок зважування ваги. У лабораторній вазі чим менше крок, тим точніше показання ваги.
Асортимент лабораторної ваги для ломбарду дуже широкий, головна вимога — клас точності (II або III).
Рекомендована вага для ломбарду III класу точності
Вага у ломбарді, різновагові та калібрувальні гирі щороку повинні проходити метрологічну повірку. Похибка ваги для ломбарду не повинна перевищувати значень, які визначає ДЕСТ та ДСТУ. Вага у ломбарді повинна встановлюватися, згідно з правилами безпеки та умовам експлуатації, які вказані у керівництві до неї.
Зважування дорогоцінних металів, ювелірних виробів і брухту з них має здійснюватися на електронній вазі для ломбарду, яка забезпечить необхідну точність зважування.
Точність зважування різних металів неоднакова
- Золото, платина, паладій у вигляді злитків, напівфабрикатів і виробів: при масі менш як 1 кг – 0,01 г; при вазі понад 1 кг – 0,1 г.
- Золото, платина і паладій у вигляді брухту – 0,1 г.
- Срібло у вигляді виробів – 0,1 г.
- Срібло у вигляді злитків і брухту – 1 г.
Для автоматизації обліку результатів зважування у вазі необхідний роз'єм RS-232. З його допомогою можна підключити вагу до ПК і оперативно передавати дані у систему обліку та відеоспостереження.
Якщо вас зацікавила вага для ломбарду, то надсилайте свій запит або питання на електронну скриньку vostok@pkf.dp.ua, через форму зворотного зв'язку або телефонуйте (056) 720-90-37; (067) 384-69-83.