Ваговий контроль
Ваговий контроль на промислових та виробничих підприємствах застосовується для контролю як вагової, так і штучної продукції. Крім цього, по вазі можуть контролюватися автомобілі з цистернами для перевезення нафтопродуктів і промислових газів. Наприклад, при виїзді автомобіля з підприємства у товаротранспортній накладній та електронних документах вказується розрахункова вага продукції (теорія), зважування ж автомобіля з вантажем дозволяє, віднявши тарну вагу автомобіля, отримати фактичну вагу продукції. У разі, якщо показання знаходяться у допуску, то охорона видає дозвіл на виїзд, якщо ж показання ваги виходять за допустимі рамки — охорона проводить процедуру повної перевірки автомобіля та вантажу.
Для автоматизації вагового контролю використовується інтеграція декількох систем: ваговимірювальної, облікової програми підприємства, системи відеоспостереження. Ми отримуємо можливість контролювати і продукцію, і документообіг, і контролерів. Всі події автоматично фіксуються та супроводжуються відеоархівом.
На деяких ділянках і виробництвах подібна інтеграція дозволяє повністю автоматизувати процес зважування та відмовитися від участі оператора — процес зважування контролюється із віддаленого офісу. Для ідентифікації транспортних засобів, водіїв і документів можуть застосовуватися штрихові коди, карти з магнітною смугою, RFID-мітки. Ідентифікація може бути побудована на одній технології або використовувати комбінацію з декількох, наприклад, штрихкод + RFID.
Пересувні пункти вагового контролю можуть використовуватися для планової або позапланової перевірки автомобілів, що перевозять продукцію. Наприклад, на сільськогосподарських підприємствах для вибіркового контролю перевезення зернових. Пересувні пункти вагового контролю також повинні оснащуватися системою відеоспостереження з можливістю віддаленого контролю.
Результати поосного зважування автомобіля