Ваги складські механічні
Платформні механічні ваги тривалий широко застосовувалися на складах виробничих і торгових підприємств. У даний час складські механічні ваги практично повсюдно витіснені платформними електронними вагами або товарними електронними вагами.
У механічних вагах інформація про масу вантажу показується за допомогою стрілки або шкали, яка з'єднана з платформною системою важелів. Ваги складські механічні добре працюють як при низьких, так і при високих температурах навколишнього середовища, у достатній мірі стійкі до ударів, прості у роботі та довговічні експлуатації. На відміну від електронних ваг, платформні механічні ваги піддаються впливу вологи та пилу. При роботі в умовах підвищеної вологості та запиленості механічні ваги потребують періодичного технічного обслуговування. Механічні ваги щорічно повинні перевірятися також, як і електронні.
Найпопулярніше застосування механічних ваг на сьогодні — пасіка. Механічні ваги використовуються для контролю ваги вулика — вага для бджоляра.
Нові платформні механічні ваги хорошої якості в Україні не виробляються. Всі моделі, які можна рекомендувати до придбання — або зі зберігання, або відновлені з ваг, які були в експлуатації. Іноді на ринок України надходять механічні ваги виробництва Китаю. Навіть якість металу, який застосовується у виробництві цих ваг, поза коментарями. Під замовлення завозяться платформні механічні ваги з Білорусії. Хоча у білоруських механічних ваг пристойна якість виконання, але за ціною ці моделі не можуть конкурувати з електронними.
При всій своїй надійності та простоті у роботі ваги, складські механічні не можуть забезпечити вирішення однієї з найважливіших завдань складського обліку — автоматизацію обліку та контролю операцій зважування на складі. При зважуванні на механічних вагах завжди буде так званий «людський фактор».
Підключення електронних ваг до комп'ютера зводить «людський фактор» до нуля. Різні відхилення від норми швидко виявляються та усуваються за допомогою системи відеоспостереження.