Belliza магазин парфумерії та косметики: модернізація системи складського обліку

Облік на складі для магазину парфумерії та косметики «Belliza» ПП Єфімов А.М.

У магазині парфумерії та косметики «Belliza», згідно з вимогами замовника, була модернізована система складського обліку. Замовник сформулював наступні завдання: прискорити процеси обліку та руху товарів, скоротити терміни постачання продукції на склад, підбору одиниць товару відповідно до замовлення дрібнооптових покупців, відвантаження його споживачам, інвентаризації складських запасів, здійснювати ефективний контроль переміщень товарів зі складу на склад. Крім того, у результаті модернізації магазин «Belliza» планував скоротити кількість помилок, що допускаються співробітниками при роботі з широкою товарною номенклатурою.

Специфічною особливістю цього проекту були як сам товар (парфумерія), так і широкий його асортимент — кілька тисяч різноманітних одиниць. Оскільки кожне упакування парфумерії (духи, одеколони) та косметики дуже мала за розміром, фахівці компанії «Восток» та керівництво магазину спільно прийняли рішення маркувати товар клейкою паперовою етикеткою розміром 30 х 20 мм з нанесеними найменуванням та штрих-кодом. Друк інформації на етикетках здійснюється за допомогою термотрансферного принтера DATAMAX E-4205TT при використанні фарбувальної стрічки (ріббона) чорного та синього кольорів. Цей спосіб друку більш ніж доцільний: якщо «час життя» інформації на етикетці має перевищувати один рік, що, власне, й необхідно у даному випадку, то штрих-кодами користуються на тільки у цьому магазині, але й самі дрібнооптові покупці.

Застосування ріббонів двох різних кольорів дозволяє здійснювати ефективний візуальний контроль у процесі інвентаризації. Облік на складі спрощується. А оскільки обсяги друку незначні (до 2000-5000 етикеток в день), було прийнято рішення використовувати не промисловий принтер етикеток, а кілька принтерів офісного типу. Це дає можливість без припинення складських процесів здійснювати технічне обслуговування принтерів або, при необхідності, ремонт (багато власників знають, що ставлення персоналу до обладнання залишає бажати кращого). Під час обслуговування або ремонту одного принтера етикетки продовжують друкуватися на інших, що дозволяє уникнути простоїв.

Для читання штрих-кодів з промаркованого товару були запропоновані до використання сканери штрих-кодів PROTON ICS-7100, Metrologic MS-9540 та термінали збору даних Casio DT-930 зі спеціалізованим програмним забезпеченням, а також підставки (кредл) до терміналів для обміну даними з ПК. Хоча вказаний термінал збору даних має можливість зв'язку з ПК за допомогою мережі bluetooth, у даному випадку з технічних міркувань бездротове рішення не було прийнято. Облікова програма замовника була переоснащена для використання терміналів збору даних в усіх документах, що фіксують рух товарів. Однією зі специфічних особливостей обліку цієї продукції є використання для одного виду товару декількох штрих-кодів, що також було враховано — як в обліковій програмі, так і при розробці програмного забезпечення терміналу збору даних Casio DT-930.Робоче місце комірника термінал збору даних

Робоче місце комірника. У процесі роботи співробітник складу (комірник) одержує з облікової програми інформацію про товари та замовленнях, які необхідно зібрати за допомогою зчитування терміналом штрих-коду, підбирає номенклатурні одиниці для формування замовлення та готує їх до відвантаження. Далі інформація з термінала передається в облікову програму. На підставі опрацьованих комірником замовлень формуються витратні документи. Програмне забезпечення на терміналах збору даних Casio DT-930 компанія «Восток» оптимізувала для виконання поставлених завдань. При цьому, інтерфейс досить простий, що забезпечує можливість новим співробітникам, які не встигли придбати необхідні технічні навички, у найкоротші терміни освоїти методи роботи з терміналом збору даних. При підключенні по Bluetooth до ПК або ноутбука термінал збору даних Casio DT-930 може працювати з програмою 1С через віддалений робочий стіл (у термінальному режимі). Ця можливість знайде застосування на віддалених філіях, підрозділах або складах.

У результаті реалізації проекту (модернізації) замовник зафіксував прискорення процесів руху продукції, а також значне скорочення помилок при збиранні товару та формуванні його переліку у формі документа. Тому з повною впевненістю ми можемо констатувати: поставлена ​​мета була досягнута. У перспективі замовник розглядає можливість та прораховує доцільність впровадження на складі адресного (секційного) зберігання продукції, а також планують відкриття інтернет-магазину www.belleza.com.ua, в якому буде автоматизовано обмін даних c обліковою програмою — вивантаження та оновлення цін, оброблення замовлень, що надходять з сайту.

Крім автоматизації системи обліку у магазині «Belliza», наша компанія обслуговує встановлене обладнання, а також поставляє витратні матеріали для нього. Це дає можливість замовнику користуватися повним комплексом послуг з «одних рук».

Задати питання

Що ще почитати по темі

Telegram Vostok.UA Viber Vostok.UA